Koncert Black Stone Cherry: znamy support


W roli supportu Black Stone Cherry na koncercie we Wrocławiu wystąpi Shaman's Harvest! Kapele pojawię się  9 lutego w warszawskiej Progresji oraz dzień później, 10 lutego we wrocławskim Alibi.


BLACK STONE CHERRY (USA) hard rock, southern rock:

Rodzina, religia, wierność, lojalność, kult pracy – te wartości są silnie obecne w Ameryce na terenie tak zwanego pasa biblijnego, w którym dominują konserwatywni protestanci. W pasie mieści się stan Kentucky, w którym w 2001 roku czterech serdecznych kumpli, będących jeszcze nastolatkami, założyło kapelę pod nazwą Black Stone Cherry. Miłością największą darzyli southern rocka i hard rocka, więc nic dziwnego, że elementy tych stylów najwyraźniej słychać w ich muzyce. Muzyce, która bardzo szybko trafia do serca.

Biografia nie podaje, czy zaniedbywali niedzielne kazania, aby tworzyć muzykę, lecz faktem jest, że Black Stone Cherry dość szybko wypracowali swój styl i zwrócili na siebie uwagę Roadrunnera, który zapragnął mieć kapelę Chrisa Robertsona (wokal, gitara), Bena Wellsa (gitara, wokal), Jona Lawhona (gitara basowa, wokal) i Johna Freda Younga (perkusja, wokal) wśród swoich artystów. Celu wytwórnia dopięła, a młodziaki z BSC odwzajemnili się czterema kapitalnymi albumami: "Black Stone Cherry" (2006), "Folklore And Superstition" (2008), "Between The Devil And The Deep Blue Sea" (2011) oraz "Magic Mountain" (2014). Trzy pierwsze tytuły znakomicie radziły sobie w Wielkiej Brytanii (każdy sprzedał się w ponad 60 tys. kopii). Ostatnie dzieło Chrisa, Jona, Bena i Johna Freda to hołd dla miejsca, z którego pochodzą, stanu Kentucky. Album "Kentucky" z wiosny 2016 roku, to kwintesencja stylu BSC, bogatsza o doświadczenia, jakie muzycy zebrali przez kilkanaście lat bycia razem. Dodajmy, bycia razem w niezmienionym składzie! Materiał znalazł się w pierwszej piątce na Wyspach, w regularnym notowaniu! A niektórzy mówią, że rock umarł… Dopóki są takie kapele jak Black Stone Cherry nie zniknie nigdy, tego można być pewnym. I jeszcze jedno – Amerykanie grają kapitalne koncerty, więc zdecydowanie nie wolno przegapić ich wizyty w Polsce.

Sprawdź, jeśli lubisz: Shinedown, Buckcherry, Alter Bridge, The Answer, Slash…
http://www.blackstonecherry.com/
https://www.facebook.com/blackstonecherry
  SHAMAN'S HARVEST (USA) southern rock, hard rock:

Ludzie na Środkowym Zachodzie USA to twarde sztuki, walczący o nie do upadłego. Panowie z pochodzącej ze stanu Missouri kapeli Shaman's Harvest są tego przykładem. A na pewno wokalista i gitarzysta Nathan Hunt, który w trakcie sesji nagraniowej piątego albumu, "Smokin' Hearts & Broken Guns" (2014), musiał zmagać się z nowotworem gardła i chorobę pokonał. Wraz z Joshem Hamlerem (gitara rytmiczna) i Mattem Fisherem (gitara basowa) jest on siłą napędową założonej w 1996 roku kapeli. W jej muzyce słychać echa southernrockowych legend, Lynyrd Skynyrd i The Allman Brothers Band, choć więcej jest soczystego, nowocześnie brzmiącego klimatycznego rocka i melodyjnego hard rocka spod znaku Alter Bridge, Godsmack, Staind, Stone Sour. Shaman's Harvest właśnie przebywa w studiu, gdzie nagrywa szósty studyjny materiał. Wizyta Polsce będzie pierwszą w naszym kraju, podczas pierwszego w historii zespołu tournée po Europie. Sprawcie, by go nie zapomnieli. Oni bardzo na Was liczą, o czym można przekonać się w zapowiedzi znajdziecie tutaj.


Sprawdź jeśli lubisz: Alter Bridge, Staind, Godsmack, Stone Sour...
https://shamansharvest.com/
https://www.facebook.com/shamansharvest/

Zagrają:
BLACK STONE CHERRY (USA) hard rock, southern rock
+
Shaman's Harvest (USA) southern rock, hard rock:

Kiedy: 10 luty (piątek) 2017
Gdzie: Wrocław @ Alibi, ul. Grunwaldzka 67
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Drugi koncert:
Kiedy: 9 luty (piątek) 2017
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 89 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Go Ahead

Bilety na wrocławski koncert: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Oraz:
Ticketpro
EventimKomentarze