Emergenza w Krakowie: znamy wyniki pierwszego etapu eliminacji


W miniony weekend w krakowskiej Alchemii odbył się pierwszy etap eliminacji do Emergenzy – największego festiwalu dla młodych zespołów bez kontraktu płytowego.


Emergenza to festiwal w pięciu etapach:

1.  W ponad stu pięćdziesięciu miastach na całym świecie organizowane są przesłuchania z kompletnie wyposażoną sceną, organizacją i promocją koncertów.

2.    Maksymalny czas występu każdego zespołu to 30 minut. Formacje muszą przejść kilkuetapowe eliminacje, alby wystąpić w znanych międzynarodowych lokalach.

3.     Podczas każdego koncertu to publiczność wybiera zwycięskie zespoły. Pierwsza czwórka awansuje do kolejnego etapu eliminacji. Podczas finałów regionalnych i narodowych sędziowie wybierają zwycięzcę i przyznają nagrody.

4.     Zespół, który zwyciężył w krajowym finale bierze udział w światowym finale w Niemczch na Tauberta Open Air Festival przed trzydziestotysięczną widownią, Emergenza ponosi koszty przejazdu i pobytu zespołu.

5.     Najlepszy zespół na świecie (wybierany przez Jury) wygrywa międzynarodowe tournee, instrumenty i inne nagrody. Jury wybiera również najlepszych instrumentalistów finału. Ostateczne wyniki głosów publiczności krakowskich eliminacji:

DZIEŃ 1  - piątek (06.01.2017)

1 miejsce The Trees
2 miejsce Killsorrow
3 miejsce IntoDay
4 miejsce Thatch

DZIEŃ 2 - sobota (07.01.2017)

1 miejsce Tie My Tie
3 miejsce Forbidden Omen
4 miejsce NOVVA


DZIEŃ 3 - niedziela (08.01.2017)

2 miejsce Venture
3 miejsce Backstage Pass (remis)
3 miejsce No Progress (remis)


Ostatniego dnia zostały również ogłoszone krakowskie "Dzikie Karty” (zespoły spoza podium (1-4) które otrzymały dodatkową szansę wystąpienia w półfinałach ). Oto one:

Line Of Dead ( Dzika Karta z 06.01)
Paulina Łyszko

Komentarze