Eric Gales i “Middle Of The Road”


24 lutego ukaże się nowy album Erica Galesa zatytułowany Middle Of The Road. W Polsce krążek będzie dostępny dzięki Mystic Production.

Eric Gales to bluesman, o którym z szacunkiem i uznaniem wypowiadają się tacy mistrzowie jak Joe Bonamassa, Dave Navarro, Marc Tremonti czy też sam Carlos Santana!

24 lutego to data premiery "Middle Of The Road", najnowszego albumu urodzonego w Memphis gitarzysty. Dziś prezentujemy dwie próbki z tej bardzo udanej produkcji:

Carry Yourself:
oraz Change In Me (The Rebirth):
Debiutancki krążek Galesa ukazał się w 1991 roku i od tamtego czasu mówi się o nim jako o specyficznym połączeniu Milesa Davisa i Jimmy’ego Hendrixa. 

Album Middle Of The Road powstawał w kilku różnych studiach, między innymi Room A Studio oraz Fab’s Lab w Hollywood, ale także w Cuz Studio & Sound w Cleveland i MS & ‘Cotton Row Studios w Memphis. W nagraniach udział wzięli Aaron Haggerty (perkusja), Dylan Wiggins (organy), LaDonna Gales (chórki) oraz oczywiście sam Eric Gales, który jest odpowiedzialny za partie gitar, basu i wokale. Album "Middle Of The Road" to najbardziej jak dotąd osobiste dzieło artysty, które sam Gales nazywa "ponownymi narodzinami". Przeszłość gitarzysty nie zawsze była bowiem usłana różami - muzyk ma za sobą między innymi odsiadkę za posiadanie narkotyków i broni.

Jak to zwykle w przypadku bluesowych albumów, także i na Middle Of The Road nie zabrakło gości. Lista jest ciekawa: Lauryn Hill, Gary Clark Jr, Eugene Gales, LaDonna Gales, Lance Lopez, Raphael Saadiq oraz Christone ‘Kingfish’ Ingram.

Szczegółowa tracklista wydawnictwa przedstawia się następująco:

01.      Good Time
02.      Change In Me (The Rebirth)
03.      Carry Yourself
04.      Boogie Man (feat. Gary Clark Jr.)
05.      Been So Long
06.      Help Yourself (feat. Christone “Kingfish” Ingram)
07.      I’ve Been Deceived
08.      Repetition (feat. Eugene Gales)
09.      Help Me Let Go
10.      I Don’t Know
11.      Swamp


Album Middle Of The Road będzie dostępny 24.02 dzięki Mystic Production.

Komentarze