Hark: Premierowy singiel z nadchodzącego albumu


Hark zaprezentował premierowy singiel z nadchodzącego albumu. Posłuchajcie Disintegrate już teraz!


Premierę płyty Machinations zaplanowano na 24 lutego. Podczas polskiego koncertu formacji możemy więc spodziewać się premierowego materiału. Wydarzenie odbędzie się 11 marca w warszawskim klubie Pogłos. Grupa związana z wytwórnią Season Of Mist zaprezentuje się w roli supportu Conan. Ponadto tego samego dnia obejrzymy w klubie występy zespołów Downfall of Gaia i High Fighter.


Zagrają:
CONAN (Wielka Brytania) doom metal, stoner
+
Downfall Of Gaia (Niemcy) atmosferyczny sludge, post black metal
Hark (Wielka Brytania, Walia) sludge, stoner
High Fighter (Niemcy) sludge, stoner

Kiedy: 11 marca (sobota) 2017
Gdzie: Warszawa @ Pogłos, ul. Burakowska 12
Bilety: 60 zł – przedsprzedaż, 70 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Oraz:
Ticketpro
EventimCONAN (Wielka Brytania) doom metal, stoner:

Specjalnie dogłębnie ich przedstawiać nie trzeba, bo robiliśmy to naprawdę niedawno. Doomowo-stonerowe trio z Liverpoolu najwyraźniej polubiło koncerty w Polsce. Zaledwie parę miesięcy po swoim ostatnim koncercie nad Wisłą, Conan zaprezentuje się u nas ponownie. Dowodzona przez Jona Davisa, wiernego fana Evertonu, trzyosobowa ekipa, cały czas promować będzie album "Revengeance" ze stycznia 2016 roku, który wzbudził zachwyt recenzentów na całym świecie, rodzimych nie wyłączając. Jon, basista Chris Fielding i perkusista Rich Lewis na żywo ciężarem swoich riffów wgniatają w podłogę, zaś ich akustyk suwak głośności przesuwa bardzo wysoko, więc nie ma zmiłuj się. Decybeli jest sporo, więc jeśli ktoś ma zbyt wrażliwy słuch, niech pomyśli o zatyczkach. Poza zmasowanym atakiem decybeli, Conan na pewno wielu z Was wprowadzi w trans albo nawet zahipnotyzuje swoimi kompozycjami, bo od 2006 roku robi to doskonale.
Sprawdź, jeśli lubisz: Electric Wizard, Slomatics, High On Fire, YOB, Bongripper…
http://www.hailconan.com
https://web.facebook.com/conancavemanbattledoom

DOWNFALL OF GAIA (Niemcy) atmosferyczny sludge, post black metal:

O dwa lata młodsza od Conan jest niemiecka, czteroosobowa formacja Downfall Of Gaia, ale za to bardziej płodna. Na koncie kapeli są aż cztery długograje (czwarty, "Atrophy", pochodzi z listopada 2016), a także EP-ka, demo i dwa splity. Dodajmy, że ich wydawcą jest renomowana Metal Blade. Muzykę zespołu najczęściej opisuje się jako połączenie post black metalu z elementami sludge'u i surowością crustu. Na pewno panowie potrafią porządnie i brutalnie przyłożyć, ale nie obce jest im także zbudowanie wciągającego, ilustracyjnego klimatu. Porównywani są do Altar Of Plagues, Cult Of Luna, dodać można również Deafheaven. Sprawdźcie sobie na ich Bandcampie numer "Woe" i będziecie mieć pełną jasność odnośnie tego, do czego ci panowie są zdolni. A są zdolni do wielu fajnych rzeczy.
Sprawdź, jeśli lubisz: Altar of Plagues, Cult of Luna, Tombs, Entropia...
http://downfallofgaia.com
https://web.facebook.com/DownfallofGaia

HARK (Wielka Brytania, Walia) sludge, stoner:

W ojczyźnie Garetha Bale'a, Toma Jonesa, sir Anthony'ego Hopkinsa i Phila Campbella, ciekawy metal grać umieją. Powstały w 2010 roku zespół Hark, w którym zakochała się wytwórnia Season Of Mist i podpisała z nim umowę, proponuje sludge'owo-stonerową odmianę mocnego grania. Stawiają na bardzo naturalne, ciepłe, garażowo przybrudzone brzmienie, idealnie pasujące do dynamicznej i lekko zakręconej muzyki. Hark na Wyspach dość szybko znalazł uznanie i gra już tam trasy jako headliner.
Pochodzą ze Swansea, w którym to mieście można spotkać polskiego bramkarza Łukasza Fabiańskiego i pewnie raz na jakiś czas Catherine Zetę-Jones, bo stąd właśnie pochodzi. Na koncie mają na razie jeden duży album - "Crystalline", ale pracują intensywnie nad dwójką, która ukaże się w 2017 roku. Jeśli lubisz Clutch, Mastodon, Baroness albo High On Fire, sprawdź koniecznie, co ci kolesie umieją!
Sprawdź, jeśli lubisz: Mastodon, Baroness, High On Fire, Orange Goblin...
http://www.harkband.com
https://web.facebook.com/harktheband

HIGH FIGHTER (Niemcy) sludge, stoner:

Czterech panów i jedna pani tworzą powstałą w 2014 roku w Hamburgu załogę o nazwie High Fighter. Załoga zaś tworzy muzykę, w której odbijają się stoner, hard rock, blues rock, psychodelia, a nawet odrobinka hardcore’u. Wyobraźcie sobie, że Blues Pills postanowili nie być tacy grzeczni i ładnie brzmiący, zamknęli się w garażu, spalili parę jointów dla podłapania klimatu, złapali za instrumenty, odkręcili wzmacniacze na full i zaczęli grać. Muzyka High Fighter brudno brzmi, ma spory power, ale też potrafi przyjemnie pobujać. Wyróżnia się przede wszystkim świetnym wokalem wspomnianej pani, która nazywa się dość swojsko, Mona Miluski, i potrafi znakomicie, spokojnie zaśpiewać, a także tak wydrzeć koparę, że ma się wrażenie, iż piekło właśnie się otworzyło. Konto niemieckiej kapeli wypełnione jest na razie przez EP-kę "The Goat Ritual" i pełnowymiarowy materiał "Scars & Crosses" z 2016 roku, który zmiksowano i zmasterowano w Los Angeles. Płyta łeb niejednemu urwie, to pewne. W szeroko pojętym retro graniu, jedna z bardziej obiecujących nazw.
Sprawdź, jeśli lubisz: ASG, Black Tusk, Greenleaf, Mos Generator...
http://highfighter.bandcamp.com
https://web.facebook.com/HighFighter


Komentarze