Oranssi Pazuzu na trzech koncertach w Polsce


Oranssi Pazuzu wracają do Polski. W maju formacja zagra w Krakowie, Gdańsku i Poznaniu, a towarzyszyć im będą Amerykanie z Cobalt oraz polska Entropia.


Knock Out Productions jest organizatorem krakowskiego koncertu 

Line up:

ORANSSI PAZUZU (Finlandia) black metal:

W czasach zacierania się gatunkowych granic, ORANSSI PAZUZU są jedną tych formacji, dzięki którym muzyka ekstremalna zrobiła astronomiczny krok naprzód. Jej kolejne albumy, a zwłaszcza wydany 26 lutego 2016 r. „Värähtelijä”, podążają w kierunku, którego nigdy nie można w pełni przewidzieć, za to wrażenie, jakie pozostawiają u słuchacza jest zawsze spektakularne. Nieortodoksyjnie traktowany black metal, space rock, ambient, drone i sludge – to tylko niektóre puzzle tworzące soniczną mozaikę formacji Jun-Hisa. W 2017 r. przypada dziesięć lat działalności Oranssi Pazuzu. To, że rocznica ta pokrywa się ze szczytowym okresem w twórczości Finów, jest znakomitym pretekstem, by sprawdzić ich na żywo.


"Värähtelijä" to dziwny, groteskowy album, na którym gatunki nakładają się na siebie, a ekscentryczne wybory są zasadą, a nie wyjątkiem. Oranssi Pazuzu wyszli z blackmetalowego pudełka i zagubili się – cudownie i osobliwie – gdzieś pomiędzy niebem i piekłem.


Sprawdź, jeśli lubisz: Beherit, Swans, Darkthrone, Hawkwind
http://www.oranssipazuzu.com/
https://www.facebook.com/Oranssi-pazuzu-58437793552


COBALT (Stany Zjednoczone) black metal:

COBALT to pochodzący z amerykańskiego stanu Colorado duet, dotychczas funkcjonujący głównie jako projekt studyjny. Dorobek grupy, której liderem jest multiinstrumentalista Erik Wunder (Man's Gin), w szczególności płyty takie jak „Eater of Birds” (2007) czy „Gin” (2009), zdefiniowały oblicze współczesnego, alternatywnego amerykańskiego black metalu. Jego otwartą formułę kontynuuje tegoroczny, podwójny album „Slow Forever”, nagrany z nowym wokalistą Charliem Fellem (Lord Mantis). Wiosenne koncerty będą pierwszymi w historii Cobalt zagranymi w Europie. Z tej okazji, zespół poszerzył swój skład. To będzie duże wydarzenie.

Sprawdź, jeśli lubisz: Celtic Frost, Neurosis, Blasphemy, Tool
https://www.facebook.com/COBALT-109020659128531/

ENTROPIA (Polska) black metal/sludge/post-metal:

Wszystkie koncerty otworzy ENTROPIA, której wydany zimą 2016 r. drugi album „Ufonaut” uznać można za jedną z najodważniejszych płyt, jakie ukazały się na polskiej scenie metalowej w ostatnich kilkunastu miesiącach. Przyprawiający o zawrót głowy i psychodeliczny lot w nieznane wymiary świadomości – to on jest lejtmotywem twórczości kwintetu z Oleśnicy.
http://www.entropia.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/mourningentropia/

Zagrają:
ORANSSI PAZUZU (Finlandia) black metal
+
Cobalt (Stany Zjednoczone) black metal
Entropia (Polska) black metal/sludge/post-metal

Kiedy: 12 maja (piątek) 2017
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 65 zł – przedsprzedaż, 75 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Pozostałe dwa koncerty:
Kiedy: 13 maja (sobota) 2017
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Doki 1
Kiedy: 14 maja (niedziela) 2017
Gdzie: Poznań @ u Bazyla, ul. Norwida 18A

Bilety na krakowski koncert dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)
Komentarze