Azarath w Agonia Records

fot. materiały promocyjne/Agonia Records
Zespół Azarath ponownie podpisał kontrakt wydawniczy z wytwórnią Agonia Records.


Po ośmiu latach rozłąki, pomorska death/black metalowa formacja AZARATH podpisała nową umowę wydawniczą z Agonia Records. Do tej pory sumptem wydawnictwa ukazał się jeden krążek zespołu - wydany  w 2009 roku "Praise The Beast". Sytuacja ta ulegnie zmianie już w kwietniu, gdy do sprzedaży trafi nowy album, następca "Blasphemers' Maledictions" sprzed sześciu lat.

Death Metal AZARATH urósł do rangi czarciej nazwy formacji, co podkreślił serwis Blabbermouth.net, określając jej muzykę jako "demoniczne połączenie Krisiun i Behemoth, z odcieniami Immolation". Pomorzanie w istocie mają wiele wspólnego ze wspomnianymi gigantami gatunku - zaczynając od pałkera Behemoth, Inferno, poprzez intensywność numerów, kończąc na doświadczeniu i profesjonalizmie członków. Ich dokonania stopniowo odciskają na gatunku swoje własne piętno, prezentując doszlifowany, organiczny death metal, odziany w black metalowe szaty.

Powstała niemal dwadzieścia lat temu formacja zrzesza obecnie Inferno (Behemoth) na perkusji, Barta (Armagedon, Damnation) na gitarach, Necrosodoma (Anima Damnata, Deus Mortem, ex-Infernal War) na wokalu i gitarach, oraz Peter'a (ex-Lost Soul) na basie. Łącznie stanowią oni trzon jednego z czołowych zespołów death metalowych w kraju, którego najnowsza płyta ukaże się już za dwa miesiące.
   
AZARATH on-line:
Facebook: http://www.facebook.com/azarathband
Sklep internetowy: www.azarath.pl
Kontakt z zespołem: cyprian@lefthandsounds.org
Agonia Records: http://agoniarecords.com

Komentarze