Hammerfall zagra w Warszawie już dziś


Tak, to już dzisiaj! 


Hammerfall pojawi się w Warszawie, aby promować swój najnowszy album. Ciepło przyjęty przez fanów krążek “Built To Last” ukazał się w listopadzie ubiegłego roku nakładem Napalm Records. Szwedzką grupę na koncercie w stolicy supportować będą: brytyjski Gloryhammer oraz Lancer ze Szwecji.

Dokładna czasówka koncertu:
18:30 Drzwi
19:00-19:30 – Lancer
19:45-20:30 – Gloryhammer
21:00-22:40 – Hammerfall

HAMMERFALL (Szwecja) power metal, heavy metal:

Jeden z czołowych przedstawicieli power metalu rozpoczął działalność w 1993 roku, w mieście, które dla szeroko pojętego ostrego grania ma znaczenie szczególne, Göteborgu. Przez skład Hammerfall przewinęli się muzycy, którzy współpracowali z Dark Tranquillity, In Flames, czy zespołem Yngwiego Malmsteena. Twórcą formacji jest świetny gitarzysta, mający serbskie korzenie Oscar Dronjak. Od połowy lat 90. dzielnie wspiera go znakomity wokalista Joacim Cans. Niedługo po tym, jak dołączył on do Hammerfall, zespół nagrał kapitalny debiut „Glory To The Brave” (1997), będący niczym świeży powiew na dość nijakiej i przewidywalnej scenie powermetalowej. Jeszcze lepsze wrażenie zrobiła druga płyta, „Legacy Of Kings” (1998). Obydwa materiały zaliczane są dziś do klasyki gatunku, podobnie jak pochodzący z 2000 roku album „Renegade”.

Późniejsze lata to wzrost renomy Hammerfall, kolejne świetne albumy, a także zmiany w składzie. W obecnym wcieleniu szwedzkiej kapeli lata 90. XX wieku pamiętają Oscar, Joacim i basista Fredrik Larsson, który w 2007 roku powrócił do kolegów po 10-letnim rozbracie. Ostatnią pozycją w dorobku Hammerfall wciąż jest wydany w 2014 roku album „(r)Evolution”, który był numerem jeden w szwedzkim notowaniu płyt, a na czwartej pozycji uplasował się w Niemczech. Ale to się zmieni w listopadzie 2016 roku. Na ten miesiąc zapowiedziana jest premiera dziesiątej studyjnej płyty szwedzkiej formacji. I zapewne znów fani dostaną przepyszną porcję muzyki powstałej z połączenia Helloween, Iron Maiden i Manowar.

Sprawdź, jeśli lubisz: Helloween, Nocturnal Rites, Manowar, Edguy, Dream Evil…


Zagrają:
HAMMERFALL (Szwecja) power metal, heavy metal
+
Gloryhammer (Wielka Brytania) symfoniczny power metal
Lancer (Szwecja) heavy metal, speed metal, power metal

Kiedy: 4 luty (sobota) 2017
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Bilety systemowe:
Ticketpro
Eventim
ProgresjaKomentarze