NICKELBACK prezentują nowy singiel i zapowiadają nowy album!


Zespół Nickelback zapowiedział wydanie nowej płyty i udostępnił nowy numer.


NICKELBACK, zespół, który ma na koncie multi platynowe płyty oraz całe mnóstwo numerów „1” na listach przebojów i sprzedaży,zapowiada nowy album! Muzycy kończą właśnie prace nad  swoim dziewiątym studyjnym krążkiem. Dzieło będzie zatytułowane „Feed The Machine” i ukaże się na rynku 9 czerwca. Ale to nie koniec niespodzianek. Fani już dzisiaj mogą posłuchać kompozycji tytułowej. Utwór napisany przez Nickelback i współprodukowany przez Chrisa Baseforda (Slash, Shinedown) to zadziorny kawał mocnego rocka, pełen znakomitych riffów. Piosenkę można oczywiście zamawiać już w wersji cyfrowej iTunes: http://smarturl.it/FeedTheMachineIT oraz w pozostałych sklepach:  http://smarturl.it/FeedTheMachine

Lyric video do „Feed The Machine” można obejrzeć poniżej:

Zespół ujawnił też pierwsze plany koncertowe. 23 czerwca rozpocznie się ogromna trasa Nickelback po Ameryce Północnej, a pierwszy koncert odbędzie się w Noblesville, Indiana. Muzycy odwiedzą w sumie czterdzieści cztery miasta, wśród których znajdą się Detroit, Los Angeles, Chicago, Toronto, Vancouver i wiele innych.

Nickelback powstał w Kanadzie w 1995 roku i przez lata dorobił się statusu jednego z najważniejszych zespołów dwóch ostatnich dekad. Muzycy mają na koncie ponad 50 milionów sprzedanych płyt, co stawia ich wśród jedenastu najlepiej sprzedających się zespołów w USA. Są także drugim najlepiej sprzedającym się zagranicznym zespołem w USA w XXI wieku - zaraz po The Beatles. Ich hit „How You Remind Me” był okrzyknięty przez magazyn „Billboard” „Najlepszą Rockową Piosenką Dekady”, a sam zespół jako „Rockowy Zespół Dekady”. Nickelback mają na koncie dwanaście światowych, wyprzedanych tras, podczas których zaprezentowali się ponad ośmiu milionom fanów.

Nickelback tworzą:
Chad Kroeger (wokal, gitara)
Ryan Peake (gitara, wokal)
Mike Kroeger (bas)
Daniel Adair (perkusja, wokal)
Komentarze