Zucchero wraca do Polski


Knock Out Productions oraz klub B90 zapraszają na występ największego włoskiego artysty! 24 czerwca 2017 w Operze Leśnej wystąpi jeden z największych włoskich artystów - Zucchero. Koncert odbędzie się w ramach promocji wydanego w 2016 roku albumu „Black Cat”.


Adelmo Fornaciari - jak naprawdę nazywa się Zucchero - jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych włoskich artystów wszech czasów. Jego płyta „Oro, Incenso e Birra” rozeszła się w nakładzie 8 milionów egzemplarzy. Na przestrzeni trwającej już trzydzieści lat kariery Zucchero współpracował z najwybitniejszymi muzykami: Milesem Davisem, Ray’em Charlesem, Stingiem, B.B. Kingiem, Erikiem Claptonem i Andrea Bocellim. Na swoim koncie ma wiele międzynarodowych przebojów, m.in. "Baila (Sexy Thing)", "Senza una donna", "Mama", "Diamante", "Wonderful World", "Everytime You Go Away".

W 2016 roku Zucchero wydał trzynasty w swoim dorobku album zatytułowany„Black Cat”. Przesycona blues-rockową aurą płyta, w której nagraniu gościnny udział wziął Mark Knopfler, gitarzysta słynnej grupy Dire Straits, nawiązuje do atmosfery i spontaniczności bestsellerowego krążka „Oro, Incenso e Birra”. Wydawnictwo promowała w Polsce piosenka „Partigiano Reggiano”, znalazł się na nim także utwór „Streets Of Surrender”, wynik współpracy włoskiego wokalisty zBono z grupy U2. Jego tekst, inspirowany zamachem terrorystycznym w Paryżu, jest wyrazem hołdu dla tego miasta i jego mieszkańców.

W ramach promocji wydawnictwa Zucchero miał wystąpić 11 października 2016 roku na warszawskim Torwarze. Z powodu choroby artysty koncert został odwołany. Teraz polscy fani znów mają szansę usłyszeć na żywo materiał z nowej płyty włoskiego gwiazdora oraz jego największe przeboje.

Bilety na koncert Zucchero w Operze Leśnej w Sopocie trafią do sprzedaży 21 lutego o godzinie 10:00.

Zagra:
ZUCCHERO (Włochy) pop, rock, blues, soul, blues rock

Kiedy: 24 czerwca (sobota) 2017
Gdzie: Sopot @ Opera Leśna, ul. Moniuszki 12
Bilety: od 149zł do 289zł

Organizator: Knock Out Productions oraz B90
Bilety na koncert dostępne na: http://www.eventim.pl/ (sprzedaż od wtorku 21.02.2017 od 10:00)Komentarze