Chickenfoot: album „BEST + LIVE” i nowy utwór!


Na półkach sklepowych można już znaleźć nowe wydawnictwo Chickenfoot zatytułowane „BEST + LIVE”. Na dwóch płytach, oprócz największych przebojów i utworów nagranych w wersji koncertowej, znalazł się też zupełnie nowy kawałek. „Divine Termination” to pierwszy premierowy utwór supergrupy Chickenfoot od 5 lat.


W skład Chickenfoot wchodzą: wokalista Sammy Hagar, gitarzysta Joe Satriani, basista Michael Anthony (Van Halen) i perkusista Chad Smith (Red Hot Chili Peppers). Utwór „Divine Termination” jest częścią dwupłytowego wydawnictwa, które ma swoją premierę właśnie dziś. Na płytach znalazło się też 26 utworów, na które składają się prawie wszystkie kawałki z debiutu, klasyka, taka jak „Bad Motor Scooter” zespołu Montrose Sammy'ego Hagara, „My Generation” the Who i interpretacja Joe Satrianiego „The Star Spangled Banner” – wszystkie nagrane w Phoenix w 2009 roku i po raz pierwszy dostępne na cd.
W maju 2016 roku Chickenfoot powrócili na 2 koncerty w Lake Tahoe, a zarazem zagrali pełny set koncertowy po raz pierwszy od 6 lat, przy okazji ujawniając nowy kawałek „Divine Termination”.

Również dziś ma swoją premierę kolekcjonerski 7" vinyl z utworem „Divine Termination”. Na stronie B znalazł się cover „Highway Star” zespołu Deep Purple.

Lista utworów “BEST+LIVE”:

CD1 – BEST OF
01. Divine Termination (BRAND NEW SONG)
02. Soap On A Rope
03. Sexy Little Thing
04. Oh Yeah
05. Get It Up
06. Future In The Past
07. Big Foot
08. Different Devil
09. Lighten Up
10. Dubai Blues
11. Something Going Wrong

Bonus LIVE TRACKS:
12. Highway Star
13. Bad Motor Scooter*
14. My Generation*

CD2 – LIVE
01. Avenida Revolution*
02. Sexy Little Thing *
03. Soap On A Rope *
04. My Kinda Girl
05. Down The Drain
06. Bitten By The Wolf *
07. Oh Yeah
08. Learning To Fall
09. Get It Up *
10. Turnin’ Left
11. Future In The Past *

* pierwszy raz na CD


Komentarze