Imaginarium wraca z nową płytą


Finaliści Antyfestu 2013 zapowiadają nową płytę i prezentują singiel Burned.

Posłuchajcie singla Burned:
Powstali w 2012 roku, po zaledwie kilku miesiącach wydali swój debiutancki album pt. „Imaginary Wonderland”, z którego single przez długi czas nie schodziły z propozycji wielu list przebojów. Równolegle koncertowali między innymi w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Zabrzu a także w innych miastach w Polsce. Jednym z największych sukcesów zespołu było dostanie się do finału Antyfestu Antyradia w 2013 roku oraz uzyskanie tytułu szóstej płyty roku w plebiscycie Polska Płyta Roku 2013 Antyradia.

Nowa płyta zespołu zatytułowana „Contrast” to bezpośrednia kontynuacja pierwszej płyty. Inspirowana twórczością klasyków hard rocka takich jak Guns N’ Roses, Led Zeppelin oraz nowoczesnych przedstawicieli tego gatunku (Alter Bridge, Avenged Sevenfold) opowiada o życiu współczesnego człowieka w dobie pędu dwudziestego pierwszego wieku. Człowieka toczącego wojnę, w której bronią nie są pistolety czy noże, tylko wachlarze skrajnych ludzkich emocji. Album został zrealizowany we współpracy z Tomaszem Zalewskim. ZED znany jest między innymi, jako producent albumów Comy. Premiera albumu została zaplanowana na 25 marca, zaraz po specjalnym koncercie w Bielsku-Białej, skąd pochodzą muzycy.

„Gramy mocno i melodycznie. Nasza muzyka jest szczerą, metaforyczną opowieścią o współczesnym życiu. Smutki i radości otaczających nas ludzi ubieramy w warczące riffy oraz śpiewne solówki.”

Frontman zespołu – Daniel Kurtyka znany jest, jako gitarzysta w Lizardzie – legendarnym, polskim zespole progresywnym. Od początku w zespole jest również perkusista Michał Gajewski, a od niedawna skład zasilili Mateusz Przygoda (gitara) oraz Mateusz Ryłko (bas).

Więcej informacji na stronie zespołu: https://www.facebook.com/ImaginariumBand


Komentarze