Lacrimas Profundere po raz pierwszy w Polsce!


W ramach promocji najnowszego albumu Hope Is Here zespół Lacrimas Profundere zagra pierwszy koncert w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca w krakowskim klubie Kwadrat.

Zespół LACRIMAS PROFUNDERE  został założony w 1993 roku przez gitarzystę Olivera Schimda.

Początkowo był to projekt mocno inspirowany muzyką gatunku doom metal, z użyciem żeńskich wokali oraz klasycznych instrumentów (wiolonczele, harfa, flet).

Lacrimas Profundere, przez lata wyrobił sobie markę i miejsce wśród najlepszych zespołów w swoim gatunku. Kiedy w zespole pojawiła się wokalistka Anja Hötzendorfer, muzycy skupili się na pracy nad debiutanckim albumem zatutułowanym ''... And The Wings Embraced Us'', który ukazał się w 1995 roku. Następnie, w 1997 ukazał się materiał, zatytułowany ''La Naissance d'un Reve''. Niepowtarzalny styl muzyczny zaowocował dużym sukcesem.

W 1999 zespół "Lacrimas Profundere" podpisał kontrakt z jedną z największych wytwórni płytowych w Europie - Napalm Records i wydał kolejną płytę pod nazwą "Memorandum". Po tym czasie, przez wytwórnie Napalm Records zostało wydane 5 kolejnych albumów zespołu. Gdy do pozostałych członków dołączyła harfistka, muzycy zajęli się pracą nad ''Memorandum'' (1999). W 2001 po raz pierwszy materiał Lacrimas Profundere - ''Burning: Wish'' - zwrócił uwagę międzynarodowej prasy.

Od momentu, kiedy zespołem zainteresowały się media, Lacrimas Profundere pojechał w pierwszą międzynarodową trasę, odwiedzając Europę, m.in: Francję, Niemcy, Meksyk, Szwajcarię, Belgię i Turcję, a także Amerykę Łacińską. Popularność zespołu rośnie z minuty na minutę, a Lacrimas Profundere przejść do 4-tygodniowej wycieczki z fińskich Superstars Apocalyptica, występując na dużych prestiżowych festiwalach niemieckich, takich jak: Summer Breeze, Summer Darkness, M'era Luna i wiele innych.

Kolejnym albumem w dyskografii grupy są ''Fall, I will Follow'' z 2002 roku. Singiel był bardzo dobrym startem i szybko znalazł się w centrum uwagi mediów. Opinie były pochlebne i wkrótce płyta otrzymała tytuł "Najlepszy Album miesiąca" w głównych gazetach i czasopismach muzycznych. Kolejna płyta 'Ave End'' została wydana z 2004, następna 'Filthy Notes for Frozen Hearts'' w 2006. Ciężkie gitary, delikatny, niski głos wokalisty, który koi ogólne, ciężkie wrażenie, są charakterystycznymi cechami tychże albumów.

W maju 2008 wydano album ''Songs for the Last View', a w kwietniu 2010 ''The Grandiose Nowhere''.


Jako SUPPORT wystąpią zespoły CRAZY JULIET oraz KICKSTARTER RITUAL:


CRAZY JULIET jako nieliczni w historii muzyki, stworzyli swój własny niepowtarzalny styl Faire Wave, i złamali wiele muzycznych barier.

To styl, łączący w sobie kilka gatunków muzycznych, m.in.: Love Metal, Symphonic Metal, MetalCore, Black Metal, Doom Metal, Thrash Metal, Gothic, J-Rock, Glam Rock, Neo-Classica.

Zespół narodził się w 2002 roku. Założycielami są: Evadam - wokalista zespołu, autor piosenek oraz Eric Oz - gitarzysta. Jest to dwójka utalentowanych przyjaciół, którzy jednocześnie są stałymi członkami zespołu.  Pozostali członkowie, w przeciągu długiej historii zespołu, zmieniali się. 
Od początku swojej działalności zespół występował na scenach najważniejszych festiwali muzycznych.

W 2007 roku "Crazy Juliet' osiągnął wielki sukces, m.in.: Otrzymał Nagrodę "Odkrycie Roku" za "Sensacyjny i innowacyjny styl muzyczny" oraz Wyróżnienie "Najbardziej perspektywna kapela rockowa" na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym "Dzieci Nocy". W 2011 roku zespół wziął udział w tym Festiwalu jako Gość Specjalny.

W 2012 roku "Crazy Juliet" wystąpił na jednej scenie z takimi gwiazdami, jak "The Rasmus" oraz "Evanescence" na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym "The Best City-2012". W roku 2013 powstał teledysk na piosenkę Tango Rewolwer. W swoim dorobku "Crazy Juliet" i Evadam mają ogromną ilość tras koncertowych. Wielokrotnie byli zaproszeni do udziału w muzycznych TV Show. Posiadają liczne publikacje w czasopismach tematycznych.

Dyskografia:
2003 - Annabel Lee
2005 - Under The Hill
2009 - Grand Memories
2012 - Jiva
Label: Gravitator Records, Moon Records
 2.06.2016 KRAKÓW Klub „Kwadrat”

Otwarcie wejść - 19.00
START – 20.00

Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: przedsprzedaż 100 zł, w dniu koncertu 110 zł

Bilety: ticketpro, Saturn, Empik, Media Markt w całej Polsce.Na wszystkich uczestników wydarzenia będzie czekał ogromny wybór oficjalnych gadżetów artystów, m.in.: oryginalne koszulki, płyty, kalendarze, plakaty z autografem oraz wiele innych - organizatorzy koncertu przygotują dwa stoiska z merchandisingiem.
Oficjalne gadżety będzie można zakupić przed koncertem, w trakcie oraz po koncercie.

Po koncercie także, rozdanie autografów, podpisanie płyt!Paulina Łyszko

Komentarze