Sabaton zagrał w Krakowie [Galeria]


Sabaton na przełomie lutego i marca zagrał aż cztery koncerty w Polsce. Jako gość specjalny wystąpił legendarny zespół ACCEPT, a gwiazdy wieczoru supportowała formacja Twilight Force. Zobaczcie galerię zdjęć z koncertu w Tauron Arenie w Krakowie.


Zespół Sabaton lubi wracać do kraju nad Wisłą. Pierwszy koncert formacji w Polsce odbył się aż dziesięć lat temu. W ramach promocji najnowszego studyjnego wydawnictwa - płyty The Last Stand - formacja zagrała u nas aż cztery koncerty: 27 lutego w gdańskiej Ergo Arenie, 28 lutego we Wrocławiu (Hala Stulecia), 1 marca w warszawskim Torwarze i 3 marca w krakowskiej Tauron Arenie (ze względu na duże zainteresowanie koncertem wydarzenie zostało przeniesione z Hali Wisły). Grupa zaprezentowała się w niekompletnym składzie - z powodów rodzinnych Hannes van Dahl musiał zrezygnować z kilku najbliższych koncertów zespołu (na razie nie podano, do kiedy potrwa przerwa perkusisty). Muzyka zastąpił perkusista Twilight Force - Daniel Sjogren. 

Podczas trwającego półtorej godziny koncertu zespół zaprezentował przekrój utworów z różnych lat - nie zabrakło starszych klasyków, takich jak na przykład uwielbiane przez polską publiczność 40:1, jak i premierowego materiału.  

Zobaczcie galerię z występu Sabatonu:

Jako gość specjalny wystąpił legendarny zespół ACCEPT. Wolf Hoffmann i S-ka w wyśmienitej koncertowej formie rozgrzali zgromadzoną w Tauron Arenie publikę. Godzinny set zawierał same koncertowe petardy - od Metal Heart po Resless And Wild. Zobaczcie galerię z koncertu:Twilight Force to zespół, który obrał sobie za image elficko-baśniowe klimaty. Formacja wykonała głównie materiał z wydanej w zeszłym roku płyty Heroes Of Mighty Magic. Przyznam, że byłam ciekawa występu muzyków zwłaszcza pod względem wokalnym - zastanawiałam się, czy wokalista zaśpiewa równie dobrze, co na studyjnym krążku. I wiecie co? Skubany zaśpiewał! 

Zobaczcie zdjęcia z koncertu Twilight Force:

Paulina Łyszko
Komentarze