Bastian Thusgaard oficjalnie perkusistą Soilwork

(C) Mark Duvollet

Po dziesięciu miesiącach Bastian Thusgaar został oficjalnym perkusistą formacji Soilwork.


Jesteśmy super podekscytowani mogąc ogłosić Bastiana Thusgaarda naszym stałym perkusistą. Koncertował z nami już jakiś czas i niesamowicie się z nim pracowało zarówno na poziomie muzycznym, jak i osobistym. Przejęcie [funkcji perkusisty] po Dirku musiało być całkiem trudne, ale on dowodził raz po raz podczas naszych tras po Północnej Ameryce, Ameryce Południowej i Europie, że jest idealnym mężczyzną do tej pracy. Bastian ma tylko 25 lat i od razu posiada świetny groove i fantastyczną technikę. Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć, jak jego zdolności przeniosą nas na następny poziom podczas pisania naszego kolejnego albumu. To będzie potwór, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Tak wiele zostało nam do powiedzenia muzycznie, a Bastian będzie idealnym perkusistą, żeby pomóc zespołowi ewoluować w naszej ciągłej muzycznej podróży. Przywitajcie Bastiana ciepło! – informuje zespół.

Przede wszystkim pragnę podziękować Bornowi, Svenowi, Davidowi, Sylvainowi, Markusowi i wszystkim innym zaangażowanym w drużynę Soilwork za ich bardzo ciepłe przyjęcie. Chciałbym podziękować Dirkowi za jego wytyczne, wsparcie i umiejętność inspirowania młodych perkusistów, takich jak ja, aby włożyć w to godziny potrzebne do osiągnięcia takiego poziomu. On jest powodem, przez który w moim życiu miałem najlepsze muzyczne doświadczenia w ciągu kilku ostatnich dziesięciu miesięcy. Do fanów, których już spotkałem dookoła globu i wszystkich wspaniałych ludzi otaczających mnie – dziękuję wam za wasze wsparcie i pozytywny feedback. To naprawdę jest przytłaczające – mówi Thusgaard.

 Jestem naprawdę zaszczycony dostaniem możliwości ciągłej współpracy z Soilwork, zespołu, którego słuchałem dorastając i jednego z kluczowych elementów mojej muzycznej edukacji. Jestem w 100% zaangażowany w Soilwork i nie mogę się doczekać tworzenia muzyki z moimi bohaterami z dzieciństwa i zobaczenia, co przyniesie przyszłość. Do zobaczenia w trasie – kontynuje Bastian.

Komentarze