LEA PORCELAIN: electro post-punkowy duet zapowiada debiutancki album


Wschodzący duet, wykonujący muzykę post-punkowo-elektroniczną, Lea Porcelain, z przyjemnością ogłasza wydanie swojego debiutanckiego albumu „HYMNS TO THE NIGHT”. Płyta ukaże się 16 czerwca 2017 roku z krótkim filmem, „THIS IS LEA PORCELAIN. A PORTRAIT BY RAMON HAINDL”, portretującym zespół żyjący w Berlinie i nagrywający w Funkhaus.

Julien Bracht i Markus Nikolaus pojawili się na scenie ostatniego lata z debiutancką EP-ką „Out Is In” i utworem „Bones”, który był przedsmakiem tego, co miało nadejść w 2017 roku. Muzyka, wywodząca się z postpunkowego dziedzictwa, ewoluuje i porusza, a jej kulminacją jest debiutancki album „HYMNS TO THE NIGHT”.

Do utworu „Bones” powstał teledysk, który można zobaczyć poniżej:
Płyta została napisana i nagrana w ciągu 2 lat w berlińskim Funkhaus, budynku stworzonym pod nadzorem Sowietów, w którym teraz mieści się największe studio nagraniowe świata - większe nawet niż Studio One Abbey Road. „Jesteśmy dumni z tego co zrobiliśmy i z tego, czego się nauczyliśmy w trakcie tworzenia tej płyty. Utwory współgrają ze sobą, są przestrzenne, obrazowe i melancholijne, ale każdy ma odmienny nastrój” - mówią członkowie Lea Porcelain.

W 2017 roku duet zagrał serię świetnie przyjętych występów w Londynie, Berlinie i Paryżu.Komentarze