ØRGANEK: Złota płyta za album „Czarna Madonna”


Z radością informujemy, że „Czarna Madonna”, album zespołu ØRGANEK, uzyskał status Złotej Płyty! – z dumą obwieszcza firma Mystic Production.

Muzycy zostali nominowani do tegorocznego Fryderyka w trzech kategoriach: za album „Czarna Madonna” w kategorii „Album Roku Rock”, a także za „Mississippi w ogniu” w kategoriach „Utwór Roku” i „Teledysk Roku”. 

„Czarnej Madonnie” towarzyszą trzy klipy - każdy inny, każdy z ciekawą historią:

- Nominowane do Fryderyka „Mississippi w ogniu”. Autorką scenariusza teledysku i reżyserką jest Marta Kacprzak: 
- Wyreżyserowany przez Jerzego Skolimowskiego obraz do tytułowej „Czarnej Madonny”, w którym w roli głównej występuje Kora: 

- Teledysk, w którym wykorzystano zdjęcia i krótkie filmu nadsyłane przez fanów, "Wiosna":
Album „Czarna Madonna” to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu p.t. „Głupi”, a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. ØRGANEK cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX wieku, ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki złożonej produkcji oraz bardziej współczesnym odniesieniom do tak odległych stylistyk jak punk czy country. W warstwie tekstowej Organek zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy.

Komentarze