"Kanye West. Bóg i potwór" w sklepach od 14 czerwca


14 czerwca nakładem wydawnictwa In Rock ukaże się biografia rapera Kanye Westa. Autorem publikacji jest Mark Beaumont.
 O książce:

Kanye West – wizjoner, szaleniec, artysta, człowiek renesansu czy megaloman? Bo umiejętności wbijania kija w mrowisko odmówić mu nie można, tak jak muzycznego wizjonerstwa i łamania schematów. Niemal każdy dzień przynosi jakiś news z obozu Westa, zwykle błahy i plotkarski, albo silący się na skandalizowanie. Jednak jego albumy bezdyskusyjnie przełamywały bariery – zarówno za sprawą brzmieniowej pomysłowości, głębi, jak i otwartości na ponadgatunkowe kooperacje. Zburzyły i zreformowały muzykę rap, aż stała się właściwie nierozpoznawalna pod względem tonów, stylów i uczuć.

Kanye West stał się również pionierem zupełnie nowego podejścia do tworzenia. Odniósł ogromny sukces, wzbudzając falę wielu imitatorów, a następnie wykonał totalny zwrot i zajął się czymś jeszcze bardziej ambitnym i rewolucyjnym. Wydaje się osobą o pozornie wybujałej opinii o sobie samym i o własnej muzyce, ale jego płyty dowodzą, że ma rację.

To najbardziej kochany, znienawidzony, podziwiany, wyszydzany, stawiany na piedestale, wykpiwany i niedający się zignorować raper na świecie. Samozwańczy bóg i pieprzony potwór.

Uważajcie. Wypuszczamy go z klatki.

Książka „Kanye West: Bóg i potwór” opisuje losy jednej z najbardziej kontrowersyjnych osobowości popkultury. Arogancki czy pewny siebie? Artysta o niewyparzonym języku czy głos młodej generacji? Ikona czy przedmiot żartów?
Niniejsza biografia pozwala śledzić losy artysty, poczynając od okresu dorastania na przedmieściach Chicago, szkołę artystyczną, szlifowanie umiejętności rapowania i przełomowy w jego życiu wypadek samochodowy, aż po zdobycie globalnej sławy na miarę XXI wieku. Kanye West nagrywał w najlepszych studiach z najbardziej cenionymi w biznesie muzycznym artystami, rewolucjonizując scenę hiphopową każdym swoim kolejnym posunięciem. Kanye West zdołał również zrujnować dla Taylor Swift galę rozdania MTV Music Awards w roku 2009, powiedzieć telewizji publicznej, że „George Bush nie dba o czarnych obywateli” oraz odnaleźć bratnią duszę w osobie wpływowej Kim Kardashian.

Wgłębiając się w życie artysty, śledząc rozwój jego muzyki oraz podejmując polemikę z najbardziej utartymi przekonaniami na jego temat, „Kanye West: Bóg i potwór” stanowi najdokładniejszą biografię tej kontrowersyjnej ikony popkultury. Książka wzbogacona została również o cytaty i wypowiedzi wszystkich najważniejszych osób, które odcisnęły swoje piętno na niezwykłym życiu Kanye’a Westa.

Mark Beaumont jest dziennikarzem muzycznym, którego artykuły publikowane były w takich czasopismach jak „NME”, „The Guardian”, „Shortlist”, „Classic Rock”, „The Times”, „The Mail On Sunday” , „Uncut”, „Melody Maker”, „Loaded” oraz „The Modern Review”. Jest również autorem książek „Nie z tego świata: Historia Muse”, „Jay-Z: Król Ameryki”, „Bon Iver: Good Winter” oraz „The Killers: Dni & Lata”. Jego debiutancka powieść „[6666666666]” dostępna jest na Kindla.KAYNE WEST. Bóg i potwór

Autor: Mark Beaumont
Tłumaczenie Robert Filipowski
Wydawnictwo In Rock
Stron: 512 + wkładki ze zdjęciami
Format: 145x205 mm
Oprawa miękka
ISBN 978-83-64373-46-6
Kod EAN 9788364373466
Cena detaliczna: 49,90 zł


Komentarze