Slash i Slash Army Poland razem dla WOŚP!


W związku z koncertem Guns N’ Roses w Polsce Slash, Szymon Chwalisz oraz Rafał Lemański przygotowali ręcznie malowaną gitarę, która zostanie przekazana na aukcję WOŚP pod koniec roku.Pomysłodawcą całej akcji jest Rafał Lemański, założyciel Slash Army Poland i redaktor gunsnroses.com.pl, jak mówi:


 „To już czwarta wizyta Slasha w Polsce. Przez te kilka lat jako Slash Army Poland przygotowaliśmy dla niego kilka niespodzianek, m.in. wielką kartoniadę w Krakowie, Promyk Nadziei w Łodzi czy mozaikę przedstawiającą okładkę jego solowej płyty, która powstała z pięciu tysięcy zdjęć jego polskich fanów. Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko, więc tym razem postanowiłem powiadomić Slasha     o nadchodzącej niespodziance i przy okazji zrobić coś pożytecznego. Już dawno myślałem, że byłoby świetnie przygotować dla niego specjalną gitarę, którą przekazalibyśmy na aukcję Fundacji WOŚP”.


Ze swoim pomysłem Rafał zgłosił się do Nędznego Malarzyny - Szymona Chwalisza, który znany jest z ręcznie malowanych Gitar Woodstockowych z portretami muzyków występujących na Festiwalu.

„Taka szansa nie zdarza się na co dzień, nie zastanawiałem się nawet sekundy, od razu w głowie zacząłem planować jakie grafiki namaluję na gitarze. Projekt na przodzie gitary przygotowaliśmy we współpracy ze Slash’em i Rafałem i przedstawia on potworne postacie ze znanych bajek. Natomiast tył gitary pozostał do ostatniej chwili naszą niespodzianką dla Slasha i namalowałem na nim kobiety z moich obrazów, które bardzo przypadły do gustu muzykowi”- mówi Malarzyna.

Do akcji od razu przyłączył się także Dariusz Kachel (właściciel studia nagraniowego EARTHWORM Records z Wrocławia) i Paweł Ostrowski (manager studia), który zasponsorował na potrzeby akcji gitarę Gibson Les Paul Standard 2016. Serwis gitary zaproponował nam salon Guitar Help z Warszawy, który przygotował i ustawił gitarę zgodnie z preferencjami muzyka Guns N’Roses.

Slash był bardzo zaskoczony końcowym efektem i ucieszył się, ze gitara zostanie przekazana na cele charytatywne. Moment podpisu oczywiście uwieczniliśmy na filmie, który niebawem opublikujemy na swoich profilach.

Gitarę, roboczo nazwaną - Gibson „Childhood” Les Paul będzie można obejrzeć na żywo w kilku miejscach w Polsce – obserwujcie bacznie profil Slash Army Poland oraz Nędznego Malarzyny!Komentarze