Elvis In Concert w w przyszłym roku w Krakowie


Kontynuując trasę po największych europejskich arenach, która odbyła się w maju tego roku – Elvis Presley™ Live in Concert wraca do Europy z kolejną turą koncertów. Specjalnie przygotowane show odwiedzi nowe miasta, umożliwiając jeszcze większej ilości fanów jedno z najpiękniejszych doświadczeń muzycznych w ich życiu. To niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, oparte jest na największych przebojach niesamowitego Elvisa Presley’a występującego podczas tego koncertu na wielkim ekranie. Muzyczne aranżacje wykona na żywo orkiestra symfoniczna.


Elvis Presley sprzedał ponad milliard egzemplarzy albumów, co uczyniło go najbardziej docenionym artystą solowym w historii. 7 czerwca 2018 r. w TAURON Arenie Kraków polska publiczność usłyszy piosenki w wykonaniu najbardziej rozpoznawalnego głosu wszech czasów z pełną orkiestrą symfoniczną na żywo. Koncert składa się z najpopularniejszyh utworów króla Rock’n’Rolla w tym delikatnych, ściskajacych serce ballad. Gościem specjalnym koncertu będzie Priscilla Presley.

Występ zawiera archiwalne nagrania oryginalnych wykonań Elvisa Presley’a w nowych orkiestrowych aranżacjach. Twórczość artysty nie zamyka sie w jednym konkretnym stylu, dlatego w doborze utworów uczestnicy mogą liczyć na wiele muzycznych niespodzianek.

Po fenomenalnym sukcesie dwóch orkiestrowych albumów If I Can Dream i Wonder Of You oraz wyprzedanej, listopadowej brytyjskiej trasie koncertowej ELVIS Live in Concert, w maju tego roku odbyła się druga trasa, która obejmowała 10 nowy europejskich miast. Po entuzjastycznych opiniach fanów i doskonałych recenzjach mediów, na czerwiec 2018 roku zapanowano kolejną europejską trasę. Trasa odbędzie się dokładnie 50 lat po tym, jak Elvis wystąpił w charakterystycznym 68 Comeback Special.

Priscilla Presley, która była obecna przy tworzeniu albumów i pracowała nad ich wersjami koncertowymi, osobiście wystąpi na scenie podczas nadchodzącej trasy. "Cieszę się, że te wspaniałe albumy otrzymały nowe życie i udało nam się zaprezentować je na wielkiej scenie z pełną orkiestrą. Reakcje publiczności na całym świecie są wspaniełe, dlatego jestem bardzo podekscytowana, że w 2018 roku show odwiedzi dziesięć nowych europejskich miast. Jestem przekonana, że to bezprecendesowe doświadczenia dla ludzi, którzy nigdy nie otrzymali szansy zobaczenia Elvisa na żywo”. Aktorka, autorka i producentka Priscilla Presley przyczyniła się do przekształcenia Graceland w atrakcję znaną na całym świecie, a Elvis Presley Enterprises w organizację zajmująca się rozrywką, licencjonowaniem i merchandisingiem.  Jako aktorka, Priscilla Presley znana jest z pamiętnych ról w Dallas i The Naked Gun.

Don Reedman (Australia) przeprowadził sie do Anglii w 1969 roku. Pracował w Carlin Music jako menadżer, gdzie pozyskiwał dla wielu artystów nowe utwory m.in. dla Elvisa Presleya. W latach 70. dołączył do K-Tel, gdzie był odpowiedzialny za tworzenie albumów kompilacyjnych, które sprzedały sie w ilości 40 milionów egzemplarzy na całym świecie. Były to m.in. serie "Classic Rock" czy "Hooked on Classics" tworzona z producentem Jeffem Jarrattem, która otrzymała nagrodę Grammy i sprzedała się w 15 milionach kopi.  W latach 90 był inicjatorem wielu albumów, które odniosły ogromny sukces – wyprodukował cztery platynowe albumy Michael Crawford,  w tym utwór “The Music of the Night”  w duecie z Barbrą Streisand, który został nominowany do nagrody Grammy. Pod koniec lat 90-tych Don wyprodukował album "Reload" Toma Jonesa, który nadal jest najlepiej sprzedającym się albumem Jonesa. W 2015 i 2016 roku Don pracował z Priscillą Presley i Sony Music nad symfonicznymi albumami Elvisa Presley’a "If I Can Dream", który sprzedał się w Wielkiej Brytanii w ponad milionie egzemplarzy i "The Wonder Of You".

ELVIS Live in Concert, Europa 2018

30 maja – Finlandia, Helsinki
1 czerwca – Szwecja, Gothenborg
2 czerwca – Szwecja, Sztokholm
3 czerwca – Norwegia, Oslo
4 czerwca – Denia, Kopenhaga
6 czerwca – Węgry, Budapeszt
7 czerwca – Polska, Kraków
8 czerwca – Czechy, Praga
11 czerwca – Hiszpania, Madryt
12 czerwca – Hiszpania, Barcelona


Bilety możecie nabyć za pośrednictwem strony Eventimu oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży (Empik, Saturn, Media Markt). Link do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/207389693118782/?ref=br_rs  
Komentarze