L.STADT prezentuje „HALO”

(C) Albert Pabijanek
Halo to drugi po Oczach Kamienic singiel z nowej płyty zespołu L.Stadt zatytułowanej L.Story. Zrealizowane do utworu video można zobaczyć poniżej:
Muzycznie Halo to miks dalekich skojarzeń - od tanecznej elektroniki po psychodeliczne harfy i orkiestrowe brzmienia. Jednak tekstowo wyraźnie odzwierciedla treść i koncept całej płyty.

„To tekst o przemijaniu. O miejscach i ludziach, których już nie ma”- mówi Łukasz Lach, lider L.Stadt. „W tekstach Konrada Dworakowskiego jest pewien nakaz, który każe nam przyjrzeć się teraźniejszości i w kontekście tego co minęło zadawać pytania o rzeczy trwałe, nieprzemijające”. Podobnie jak do "Oczu Kamienic" do utworu powstało nieoczywiste wideo.
„Chcieliśmy stworzyć prosty obraz, ruchomą fotografię, w której pozostawimy oglądającemu przestrzeń na własną interpretację piosenki”- mówi autor koncepcji video, Maciej Szafnicki. „Posłużyliśmy się językiem mogącym kojarzyć się z video artem, postawiliśmy na mastershot z rzadko już dziś wykorzystywaną projekcją tylną”. Płyta L.Story ukazała się 12 maja 2017 roku nakładem Mystic Production.

To pierwsza w pełni polskojęzyczna płyta zespołu. Muzycznie L.Stadt po raz kolejny sięga po nowe dla siebie środki wyrazu - na płycie zespołowi towarzyszy Wielki Chór Młodej Chorei, a eklektyzm materiału spaja tematyka tekstów Konrada Dworakowskiego.

Album L.Story można nabyć TUTAJ.

Komentarze