SIMO prezentuje nowy utwór


15 września ukaże się nowy album Simo i będzie on nosił tytuł "Rise & Shine". Dziś możemy zapoznać się z pierwszym zwiastunem krążka, czyli z utworem "People Say", którego można posłuchać poniżej:

Materiał na "Rise & Shine" powstawał głównie w trasie, gdyż trio z Nashville w składzie: wokalista i gitarzysta JD Simo, perkusista Adam Abrashoff i basista Elad Shapiro cały rok 2016 spędzili w rozjazdach, intensywnie koncertując. Jak przekonują muzycy, tą surowość i specyficzną atmosferę udało im się zawrzeć w nowych utworach. Teksty na płycie poruszają głównie tematykę zmian, zarówno tych dziejących się obecnie na całym świecie, jak i tych indywidualnych, zachodzących w każdym człowieku. Simo przekonują, że na nowym krążku nie zabraknie kilku niespotykanych wcześniej w ich twórczości rozwiązań i obok hałaśliwego, osadzonego w starych, dobrych czasach blues rocka, pojawią się także elementy funku, psychodelii, czy nawet soulowe ballady. JD Simo przyznaje, że jedną z jego największych inspiracji podczas pisania materiału na "Rise & Shine" był sam Bob Dylan. 

Przy okazji należy wspomnieć, że poprzedni, ubiegłoroczny krążek zespołu, "Let Love Show The Way" uplasował się na 10 pozycji Billboardu w zestawieniu najlepszych wydawnictw bluesowych.

Tracklista "Rise & Shine" przedstawia się następująco:
1. Return
2. Meditation
3. Shine
4. People Say
5. Don't Waste Time
6. I Want Love
7. The Climb
8. Light The Candle
9. Be With You
10. The Light

Album "Rise & Shine" będzie dostępny w Polsce 15 września dzięki Mystic Production.Komentarze