Megadeth na Wacken Open Air [Relacja]

fot. Paulina Łyszko
Zespół Megadeth wystąpił podczas 28. festiwalu Wacken Open Air. Jak wypadła formacja?


Megadeth wydaje się nie zwalniać koncertowego tempa i promocji wydanego w 2015 roku krążka zatytułowanego Dystopia (dobrze przyjętego zarówno przez fanów, jak i krytyków). Grupa zagrała podczas trzeciego dnia niemieckiego festiwalu Wacken Open AirTego samego dnia na trzech największych scenach można było zobaczyć między innymi takie zespoły, jak: Lacuna Coil (galerię zdjęć znajdziecie TUTAJ), Trivium (galeria),  Paradise Lost (galerię zdjęć zobaczycie TU), czy Apocalyptikę (galeria zdjęć dostępna TU), Kadavar (galerię obejrzysz TUTAJ), Sonatę Arctikę (galeria), Saltatio Mortis (galeria), Grave Digger (galeria) i Marilyn Manson (relację przeczytasz TUTAJ). 

Punktualnie o godzinie 23.00 Dave Mustaine i S-ka pojawili się na scenie rozpoczynając swój set od Hangar 18, by następnie płynnie przejść do Wake Up Dead z płyty Peace Sells… But Who’s Buying? z 1986 roku. Nie był to jedyny numer z niniejszego wydawnictwa wykonany tego wieczoru - utworem zamykającym tego set – ostatnim przed bisem był tytułowy Peace Sells.

W koncertowej setliście nie zabrakło również materiału z najnowszego albumu Megadeth. Grupa wykonała: tytułową Dystopię, Fatal Illusion, The Threat Is Real, Poisonus Shadows i mój ulubiony numer z wydawnictwa – Post American World. Trwające ponad godzinę show zaowocowało jeszcze między innymi w: Sweating Bullets, Tornado Of Souls, ukłonem w stronę najstarszych fanów, czyli The Mechanix; Trust, Conquer Or Die! oraz monumentalnym wykonaniem, na które czekali chyba wszyscy zgromadzeni tego wieczoru na WOA Symphony Of Destruction. Muzycy na bis wykonali tylko jeden numer, czyli Holy Wars… The Punishment Due.

Choć po liderze zespołu widać było zmęczenie spowodowane zapewne długą i nużącą trasą koncertową, to Megadeth dał z siebie wszystko, a fani odpłacili się formacji tym samym, entuzjastycznie bawiąc się podczas setu grupy. Po wielkim plenerowym koncercie grupy zdecydowanie chciałabym sprawdzić teraz, jak Rudy i S-ka radzą sobie w mniejszych, halowych obiektach.

Setlista:

1.     Hangar 18
2.     Wake Up Dead
3.     In My Darkest Hour
4.     The Threat Is Real
5.     Sweating Bullets
6.     Conquer Or Die!
7.     Lying In State
8.     Poisonous Shadows
9.     Trust
10.                       Fatal Illusion
11.                       Tornado Of Souls
12.                        Dystopia
13.                        Symphony Of Destruction
14.                        The Mechanix
15.                        Peace Sells
16.                        BIS: Holy Wars… The Punishmen DueKomentarze