Alice Cooper na Wacken Open Air 2017 [Relacja]

Alice Cooper podczas konferencji prasowej / fot. Paulina Łyszko
Niekwestionowany mistrz horroru – Alice Cooper – wystąpił ostatniego dnia 28. festiwalu Wacken Open Air. Zapraszam do przeczytania relacji z tego wydarzenia.


Występ Alice’a Coopera poprzedziła konferencja prasowa, podczas której muzyk opowiedział o swoim najnowszym wydawnictwie zatytułowanym Paranormal, o występach podczas poprzednich edycji Wacken Open Air oraz o wspieraniu młodych zespołów, na które artysta przekazał dziesięć tysięcy dolarów Wacken Foundation, co wywołało aplauz zgromadzonych w namiocie prasowym dziennikarzy i gości. 

Podczas konferencji prasowej pojawili się także Doro Pesch i Rolf Kasparek z zespołu Running Wild – gwiazdy przyszłorocznej edycji Wacken Open Air opowiadając o zaplanowanym na 2018 rok wyjątkowym show.Zaplanowane na godzinę dziewiętnastą barwne show Alice’a Coopera rozpoczęło się od utworu Brutal Planet, by płynnie przejść do No More Mr. Nice Guy. Dopracowany w najdrobniejszym szczególe występ zespołu na największej z festiwalowych scen uświetniły mroczne rekwizyty, nie obyło się także bez duszenia pielęgniarek, ćwiartowania niemowląt, przebijania statywem od mikrofonu kamerzysty, czyli tym, z czego słyną mroczne koncerty Alice’a Coopera.

Podczas występu nie zabrakło także premierowego materiału. Alice wykonał singlowy Paranoiac Personality. Koncert uświetniły takie hity, jak: ponadczasowy Poison, numer, na który czekałam najbardziej – czyli Feed My Frankenstein oraz School’s Out. Alice Cooper zakończył swój set coverem Ace Of Spades zespołu Motorhead, składając w ten sposób hołd zmarłemu w grudniu 2015 roku Lemmy’emu Kilmisterowi.Setlista:

1.     Brutal Planet
2.     No More Mr. Nice Guy
3.     Under My Wheels
4.     The World Needs Guts
5.     Woman Of Mass Distraction
6.     Guitar Solo (Nita)
7.     Poison
8.     Halo On Fire
9.     Feed My Frankenstein
10.                        Cold Ethyl
11.                        Only Women Bleed
12.                        Paranoiac Personality
13.                        Ballad Of Dwight Fry
14.                        Killer
15.                        I Love The Dead
16.                        I’m Eighteen
17.                        School’s Out
18.                        Ace Of SpadesPaulina Łyszko

Komentarze