Punk Fest 2017 w październiku w Rzeszowie


21 października w Rzeszowie odbędzie się prawdziwe punkowe święto – Punk Fest 2017 – podczas którego zagrają m.in. Sajgon, The Bill, Sex Bomba i Uliczny Opryszek. Bilety na to wydarzenie są już dostępne w sprzedaży via TicketPro.

Ponownie powracamy do sprawdzonej formuły Punk Festu. Jest to dla Nas niezwykle ważne wydarzenie, ponieważ Galicja od samego początku swojego istnienia była niezwykle związana z szeroko pojętą muzyką punkrockową i tego typu koncerty organizujemy z niezwykłą przyjemnością. Nie będziemy ukrywać, że ma to duży związek z naszymi prywatnymi upodobaniami muzycznymi, więc możecie liczyć na ściśle wyselekcjonowaną, absolutną klasykę gatunku, najlepszy skład oraz największe punkowe klasyki w najlepszych wykonaniach - informują organizatorzy wydarzenia, firma Galicja Productions.

Punk Fest 2017 odbędzie się 21 października w rzeszowskim klubie Life Hours (ul. Rejtana 1. Podczas wydarzenia na jednej scenie będzie można zobaczyć zespoły: Sajgon, Sex Bombę, The Bill, Uliczny Opryszek, Bachor, Naukę O Gównie, Bulbulators i Bunkier. Bilety można nabyć za pośrednictwem sieci TicketPro w cenach: 60 zł (przedsprzedaż) i 70 zł (w dniu koncertu). Wejściówki znajdziecie TUTAJ


 PUNK FEST 2017 RZESZÓW

Sajgon, The Bill, Uliczny Opryszek, Bachor, Sex Bomba, Nauka o Gównie, Bulbulators, Bunkier.
Rzeszów – 21.10.2017 –  Klub Life Hous ul Rejtana 1
Otwarcie wejść: 15:00 Start: 16:00
Bilety przedsprzedaż 60zł, w dniu koncertu 70zł

Bilety do nabycia:

BILETY KOLEKCJONERSKIE:
Thorn & Emm ul Cicha 4
Klub Life Hous ul Rejtana 1
Trasa Podziemna ul Rynek 26

Bilety z systemu Ticektpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.
Kup bilet nie wychodząc z domu Ticketpro.


O line upie:

Sajgon zespół założony w latach 1989-1990 w Wałbrzychu. Sajgon grał do roku 1995 (ostatni koncert zagrał w Jarocinie). Po długoletniej przerwie i zmianie praktycznie całego składu - oprócz wokalisty i gitarzysty Sławomira Trocha - kapela pojawiła się na krótki czas w latach 2009-2011. Sajgon to absolutna klasyka gatunku. Tego koncertu nie można przegapić!
The Bill powstał w 1986 roku w Pionkach z inicjatywy Kefira i Skóry. Pierwsze lata działalności to głównie próby, koncerty na lokalnych scenach i częste zmiany składu. Ostateczny skład zespołu z tego okresu to : Skóra, Kefir, Soko i Mielony. W 1990 The Billa opuszcza Skóra, a na wokalu jego miejsce zajmuje Soko. Zespół w składzie trzyosobowym zostaje zaproszony do Jarocina '92 i zdobywa tam nagrodę publiczności. Fakt ten rozpoczyna kolejny etap działalności formacji. Pojawia się pierwsza płyta "The Biut". Jej sprzedaż zaskakuje wszystkich. W ciągu kilku tygodni sprzedaje się około 60000 egzemplarzy. Zespół koncertuje, zalicza kolejne festiwale jarocińskie jednocześnie przygotowując kolejne płyty. Pojawiają się: "Początek Końca" i "Sex and Roll". Latem 1996 roku The Bill nagrywa czwartą płytę "Daję Wam Ogień" i zawiesza działalność na 8 lat. W 2004 roku The Bill wraca na scenę i okazuje się, że zespół nie został zapomniany. Miejsce Soka grającego na basie zajmuje Maciek. Wokalistą zespołu zostaje Kefir, który gra również na gitarze. Za perkusją, bez zmian, zasiada Mielony. W 2007 roku ukazuje się piąta płyta "Niech Tańczą Aniołowie". A zaraz po niej zespół wydaje archiwalny materiał z lat 1988-1990 zatytułowany "Lekcja Historii". Rok 2009 rozpoczyna się dla The Billa udziałem w wielkiej trasie koncertowej "Punky Reggae Live". Tu zespół poznaje Sebka, gitarzystę zespołu Strajk. Pada propozycja wspólnego grania i od tej pory The Bill to kwartet. W tym składzie nagrywa materiał na siódmą płytę - "Historie Prawdziwe" - która pojawia się w 2009 roku. W 2011 roku odchodzi Robert "Mielony" Mielniczuk, a jego miejsce zajmuje Artur "Artie" Woźniak. Zespół stale koncertuje zaliczając frekwencyjne sukcesy. 
Punkowy band ULICZNY OPRYSZEK powstał w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie Wielkopolskim. Kapela zagrała ponad 100 koncertów na terenie całego kraju, w tym na Przystanku Woodstock w 2004 roku (duża scena) i 2013 roku (wioska Kryszny) oraz w Jarocinie w roku 2005 na PRL Festiwalu zdobywając nagrodę jury. Na dorobek zespołu składają się 4 płyty studyjne. Ostatnia „Na zawsze punk” została wydana w 2009 roku i zawiera 20 coverów zapomnianych starych polskich punkowych kapel. Po licznych zmianach personalnych obecny skład zespołu to: Bunt (vocal), Zielony (gitara), Cycu (gitara, vocal), Pilon (bębny), Kogut (bass, chórki).
BACHOR - jeden z czołowych polskich zespołów sceny street punk, utworzony w 1999 roku w Giżycku. Nie osiągnął żadnych komercyjnych sukcesów i cieszy się zła reputacją. Formacja ma na swoim koncie dwa albumy: "BO SIĘ BAWIĆ TRZEBA UMIEĆ" [2006],  "ULICA BYŁA DOMEM" [2012] oraz EP "CHULIGAŃSKI ROCK'AND'ROLL" [2015]. Zespół aktywnie koncertuje w całej Polsce i za granicą. Grupa wystąpiła w: Czechach, Rosji, Słowacji i Litwie. Zespół charakteryzują proste gitarowe riffy, melodyjne solówki i refreny. Tematy poruszane w tekstach to przeważnie zabawa, przemoc, alkohol, miejski zgiełk, czyli elementy charakterystyczne dla tego gatunku muzyki. Bachor gromadzi coraz większą grupę fanów, ich teksty wykorzystywane są na oprawach stadionowych a młode zespoły coverują ich utwory grając je na swoich pierwszych koncertach.
SEXBOMBA: w sytuacji, gdy swą amunicję wystrzelały Pistolety Sexu, gdy swój magiczny wymiar zaczynało tracić hasło Sex, Love and Rock and Roll, poczuliśmy, iż jest to najwłaściwszy moment żeby zdetonować ładunek o nazwie SEXBOMBA! I skumulować jego energię w wąska wiązkę rock and rollowego ognia... Zespół SEXBOMBA gra nieprzerwanie, od 1986r. Grupa powstała w Legionowie z fascynacji melodyjnym punk rockiem i rockandrollem. Do tej pory SEXBOMBA nagrała albumy: „To Niemożliwe” (1990), „Alkohol” (1992(, „Zamachy Bombowe” (1993), „Boom” (1993), „Viva” (1996), „Hallo, To Ja” (1999), „Woda.Woda.Woda.” (2000), „Historia jakiej Nie Znał Świat” (2001), „Newyorksyty” (2005), „Lekcja Historii” (2006), 3 płytowy box „SEXXBOMBA na XX lecie” (2007), reedycję „Vivy” z koncertem DVD z „Przystanku Woodstock” (2009), "Ctrl+Alt+Delete" (2011), reedycję „Zamachy Bombowe/Boom” (2012) i najnowszy album „Abstrahuj” z listopada 2013 roku. Grupa wystąpiła m. in. na Festiwalach w Jarocinie, Przystanku Woodstock, węgierskim AORA festiwalu i Mazowieckim Festiwalu Rockowym. Zespół SEXBOMBA występował na scenie m. in. z: Buzzcocks, G.B.H, Vibrators, 999, Bones, Generators, UK Subs, Anti Nowhere League, Toy Dolls, PTTB. 
Nauka o Gównie powstała i zadebiutowała w 1987 roku. Zespół został założony przez Bunta (Piotra Giglewicza) i jego brata Mariusza. Zespół koncertował w kilkunastu miejscach w kraju. W 1992 roku wystąpili na festiwalu w Jarocinie, gdzie na małej scenie wykonali własną interpretację piosenki "Janek Wiśniewski padł". W 1995 zespół zagrał na WOŚP. Przez kilka lat wydawali własny zin pt. "DUPA JASIU" (ukazało się sześć numerów w kilkuset egzemplarzach). W 1996 zespół zawiesił działalność wraz z wydaniem oficjalnej kasety wideo obejmującej historię zespołu z lat 1992-1996. Pod koniec października 2016 roku, na swojej oficjalnej stronie na Facebooku, zespół ogłosił swoją reaktywację.
Bulbulators – polska grupa muzyczna grająca w stylu punk rock. Zespół koncertował m.in. z The Adicts, Angelic Upstarts, 999, UK Subs, The Exploited, Charge 69, Po Prostu. Grupa istnieje od końca 1989 roku, kiedy to gitarzysta Artur „Burak” Latosiński w momencie zawieszenia działalności grupy Ramzes & The Hooligans postanowił założyć nowy zespół. Od początku inspiracją dla formacji był wczesny punk lat 70. oraz klasyczne zespoły street punkowe. Po wielu koncertach granych głównie na terenie polskiego i czeskiego Śląska i kilku zmianach personalnych, w 2000 roku zespół nagrał swój pierwszy album "Prawdziwe Życie". Po wydaniu płyty z grupy odszedł i wyjechał za granicę basista Wojciech „TikTak” Stephan (zmarł w Niemczech 12 kwietnia 2007 roku), jego następcą został Paweł „Gruby” Siegel, znany dotąd m.in. z grupy Skampararas.
W 2002 ukazał się drugi album zespołu zatytułowany "Nie! Nie! Nie!", zawierający m.in. takie utwory jak „Biało-Czerwoni”, „Pakiet socjalny” czy „Nie ma kwiatków”. W tym czasie Bulbulators dołączył do krajowej czołówki sceny punk grając koncerty u boku takich sław jak: The Exploited, Angelic Upstarts, The Business, UK Subs, The Vibrators, Menace, 999 czy Guitar Gangsters. W roku 2004 zespół nagrał kolejny album "Punkophilia" a autorskie utwory jak choćby „Ulubieńcy kobiet”, „Bieda”, czy „10 powodów” uzupełnił coverem zespołu TZN Xenna w którym gościnnie zaśpiewał lider Xenny. Krzysztof „Zygzak” Chojnacki. Na wyprodukowanej płycie poszerzono też instrumentarium o gitarę akustyczną, pianino i sekcję dętą. Czwarty album "Aut Punk Aut Nihil" wydała w 2007 roku łódzka wytwórnia Noise Annoys.


W 2009 roku zespół wydał "Deja Vu" w formie winyla. Płyta ukazała się w limitowanym nakładzie 500 sztuk, z czego 100 sztuk na czerwonej płycie. Strona A albumu zawiera nowe wersje utworów z pierwszych dwóch płyt, a strona B to wybrane utwory z trzeciej i czwartej płyty. Kolejnym albumem był "Principes Mortales Punk Aeterna" z 2010 roku. Krążek wydany w formacie CD zawiera 11 nowych, autorskich utworów zespołu, ale wzorem z przeszłości muzycy także tym razem sięgnęli po cover nagrywając swoją własną interpretację utworu „Przyjdź w taką noc” wykonywaną w oryginale przez zespół Niebiesko-Czarni i Helenę Majdaniec, ale bardziej spopularyzowanego przez Czesława Niemena i zespół Akwarele.


Stylistycznie i brzmieniowo nowy album jest kontynuacją poprzednich dokonań grupy, a wśród tekstów znalazł się wiersz Andrzeja Bursy pt. „Pantofelek”. W sesji nagraniowej do płyty gościnnie udział wzięli: wokalistka grupy The End – Pauka oraz klawiszowiec Tomasz Drachus. Okładkę zaprojektował Michał Arkusiński. Album "Inter Punk" powstał w rzeszowskim studio nagrań Big Bit Audio. Nad realizacją nagrań czuwał Jacek Młodochowski, który współpracował z zespołem przy albumach "Punkophilia", "Aut Punk Aut Nihil" oraz "Principes Mortales Punk Aeterna". Album zawiera 11 premierowych autorskich utworów oraz cover zespołu Śmierć Kliniczna, w którym gościnnie solówkę zagrał autor utworu - Dariusz Dusza. W tytułowym, mówiącym o ponadnarodowym wymiarze punka utworze gościnnie zaśpiewali wokaliści zaprzyjaźnionych z Bulbulators zespołów: The Fialky (Czechy), Charge 69 (Francja), Argies (Argentyna) oraz Wayne LOST SOUL z Anglii. W dwóch utworach ma klawiszach wsparła ich Magdalena Czerwińska z zespołu Alians. Autorem szaty graficznej albumu jest łódzki grafik Michał Arkusinski.

BUNKIER - fajnie się pisze i zaczyna na ''B''! Pierwowzór kapeli powstał jeszcze przed rokiem 1990. Ogromny, a może nawet największy wkład miał tu mój młodszy brat - Młody Kulik (długoletni przyjaciel i gitarzysta kapeli) oraz Goryl (perkusista, również długoletni). Zespół początkowo nie był Bunkrem, ale nazywał się, hmm... The Total Shit, jeśli się nie mylę. I powiedzmy szczerze, że nazwa odzwierciedlała to w jaki sposób graliśmy, albo przynajmniej to, co o tym myśleliśmy. Pierwsze próby mieliśmy w zespole szkół ekonomicznych - jednym z wielu miejsc przez jakie się przewinęliśmy. Z uwagi na to, co graliśmy albo raczej jak się bawiliśmy, z wielu miejsc nas wyrzucano. Na początku lat 90. narodził się pomysł, aby coś z tego sklecić na poważnie i nagrać. Pamiętam, że wracaliśmy do domu pełni takich planów i w pociągu, w okolicach Katowic, narodził się pomysł aby kapelę przemianować na BUNKIER. Zmartwię wszystkich, którzy myślą, że istnieje jakiś głębszy sens znaczenia tej nazwy... Nie było żadnego. Fajnie się pisze i zaczyna na ''B''.
Szybko nagraliśmy swój pierwszy materiał w studiu ''Złota Skała'' w Warszawie, u kolegi Brylewskiego. Wiele by tu wspominać... Jechaliśmy tam z Kisem. Ja, Młody i Goryl. Nawet nie mieliśmy basisty, ale Goryl powiedział, że da radę nagrać bas i dał radę! I tak, w trzy dzionki skleciliśmy materiał „Szpital psychiatryczny'' przy pomocy chłopaków z Armii i największym oczywiście Roberta Brylewskiego. Po roku 1994 Falon zaproponował nam nagranie w czeskim Cieszynie, gdzie pojechaliśmy już z basistą. No i pełny wypas! W ten sposób powstał materiał na nasz drugi, już kasetowy nośnik pt. ''Naziści Wypierdalać!'' (że tak ładnie powiem). Ostry tytuł i wymowa całego materiału były typowym protestem przeciwko temu, co się w tym czasie działo, tak w naszym mieście, jak i okolicach. Przeciwko przejawom agresji i wszelkim odmianom skrajnych poglądów faszyzująco-dziwnych.

W 1996 roku uderzyliśmy jak poprzednio do czeskiego Cieszyna, gdzie nagraliśmy kawałki na nasz trzeci już nośnik kasetowy pod tytułem „Istota człowieczeństwa”. Materiał był bardziej hardcorowo-jakiś tam... (tak przeczytałem w jakiejś mądrej recenzji! :) W 2007 roku nagraliśmy materiał w studiu radiowej Trójki pt. „Wyskocz z autobusu-kierowca kłamie”, który ukazał się w drugiej połowie roku. W roku 2014 wytwórnia Zimy wydała stary dwupłytowy materiał z płyt ''Naziści wypierdalać'' i ''Istota człowieczeństwa''. 

Koncertujemy po polskiej ziemi i nie tylko goszcząc po klubach, skłotach, czy festiwalach. Zespół tworzą: Tomek (gitara), Skawa (perkusja), Stary (druga gitara) i ja, czyli Kulik (bas i wokal). Nasze koncerty to wciąż i przede wszystkim przekaz, antyfaszystowski punk, zaangażowany klimat i niekomercyjny charakter...


Kulik / Bunkier/

Komentarze