Satyricon w Krakowie [Galeria]

(C) Paulina Łyszko
W sobotni wieczór zespół Satyricon zagrał koncert w krakowskim klubie Kwadrat. Występ gwiazdy wieczoru poprzedzały suporty: Fight The Fight i Suicidal Angels. Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia.Powstały na początku lat 90. Satyricon w ramach promocji swojego najnowszego wydawnictwa – płyty Deep Calleth Upon Deep – która ukazała się we wrześniu br. nakładem wytwórni Napalm Records zagrał w Polsce aż dwa koncerty. Pierwszy z nich odbył się 14 października w krakowskim klubie Kwadrat – drugi dzień później w warszawskiej Progresji.

Wyprzedany krakowski koncert rozpoczynał zespół Fight The Fight. Grupa pochodzi z Norwegii i ma na swoim koncie debiutancki album zatytułowany nie inaczej, jak Fight The Fight (na początku września formacja ogłosiła podpisanie kontraktu z wytwórnią Metal Blade Records i ponowne wydanie debiutanckiego krążka na początku 2018 roku).

Formacja zaczęła swój występ punktualnie o godzinie 19.00 i swoją sceniczną energią „zawładnęła” zgromadzonym pod sceną tłumem i choć był to pierwszy support – który zazwyczaj nie ma łatwego zadania otwierając koncert – można było zauważyć, że Fight The Fight zdecydowanie przypadł do gustu krakowskiej widowni.

Pochodzący z Grecji Suicidal Angels – który promuje swoje szóste studyjne wydawnictwo zatytułowane Division Of Blood (2016, NoiseArt Records) – zaprezentował zwalający z nóg niespełna godzinny set, który wzbudził entuzjastyczne reakcje publiki, która po występnie formacji skutecznie domagała się bisu. Muzycy udowodnili, że thrash jest wiecznie żywy.

 Około 21.00 na scenie pojawił się zespół Satyricon, który doprowadził publikę „do wrzenia”. W koncertowej setliście oczywiście nie zabrakło premierowego materiału, a świetnie przyjęty Deep Calleth Upon Deep wywołał wyjątkowy aplauz. Pomimo tego, że ze względu na wszystkim fanom zespołu świetnie znaną oprawę koncertu było to bardziej wydarzenie do słuchania, niż podziwiania scenicznych popisów wielbiciele zespołu sprawiali wrażenie zadowolonych.

Satyricon:

Suicidal Angels:

Fight The Fight:
Komentarze