999, Peter And The Test Tube Babies i inni zagrają w Krakowie!


8 lutego w krakowskim klubie Kwadrat odbędzie się prawdziwe punkowe święto – w klubie zagrają: 999, Peter And The Test Tube Babies i The Sandals. Bilety na to wydarzenie są już dostępne w sprzedaży! 


999, Peter And The Test Tube Babies, The Sandals i inni
Kraków – 08.02.2018 – Klub Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1
Otwarcie Bram 18:00 Start 19:00
Bilety przedsprzedaż 60zł, do 31 grudnia 2017 od 1 stycznia 70zł, w dniu koncertu 80zł.
Bilety do nabycia:

BILETY KOLEKCJONERSKIE:
Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Klub Lochness, ul Warszawska 15

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.
Kup bilet nie wychodząc z domu Ticketpro
Wysyłkowa sprzedaż biletów kolekcjonerskich:
tel.12 632 21 47 (metal.shop.dluga@gmail.com)

999


O line upie:

 999

Chociaż ich nagrania nie są puszczane w komercyjnych stacjach radiowych, nie ukazują się artykuły o nich w poczytnych pismach, nie mają kontraktu z dużym koncernem płytowym to nadal istnieją i bynajmniej granie punk rocka im się nie znudziło. 999 należy do nielicznego grona zespołów, których płyty studyjne prezentują w miarę równy poziom (może za wyjątkiem 13th Floor Madness). Wciąż podążają konsekwentnie drogą, którą obrali 35 lat temu. W ich utworach nadal jest sporo energii, melodii i zadziorności a to co ich z pewnością odróżnia od innych zespołów to charakterystyczny wokal Nicka Cash’a (jak ktoś to kiedyś zgrabnie ujął przypominający nieco pojękiwania kota).

999 powstał pod 5 grudnia 1976 roku gdy Nick Cash (wokalista i gitarzysta) zdecydował się  odejść z pub rockowej formacji Kilburn & The High Roads (dowodzonej przez Ian’a Dury) i wraz ze swoim bratem Guy Days’em (wokal i gitara prowadząca) postanowił założyć nowy zespół. Wkrótce dołączyli do nich Jon Watson (bass) i Pablo Labritain (perkusja). Pablo Labritain wcześniej grał na perkusji w The Clash.  Pierwotnie znani byli jako The Dials, potem jako The Fanatics i 48 Hours. Kiedy The Clash nagrali utwór „48 Hours” Nick i spółka zdecydowali się zmienić nazwę na 999.

Pierwszy koncert 999 zagrali w Northampton Cricket Club 22 stycznia 1977 roku. Dzięki kontraktowi z agencją Albion 999 mogli sporo koncertować w takich klubach jak: The Roxy, Red Cow, Music Machine, Hope & Anchor czy The Nashville wraz z The Saints, Boomtown Rats, The Lurkers i Penetration. Za sprawą niezwykle energetycznych koncertów grono fanów 999 rosło w siłę. Załoga z Southall pojawiała się prawie na wszystkich ich koncertach.

20 sierpnia 1977 roku ukazał się ich debiutancki singiel „I’m Alive/Quite Disappointing” wydany własnym sumptem. Koncerty poza Londynem u boku The Runaways i The Adverts oraz rosnąca popularność zaowocowały kontraktem z United Artists (dla tego koncernu nagrywali już The Stranglers i The Buzzcocks). Kolejne single „Nasty Nasty/„No Pity” oraz „Emergency”/”My Street Stinks” mimo iż nie zawojowały list przebojów to należą bezsprzecznie do klasyki punk rocka. To samo można również powiedzieć o ich debiutanckim albumie 999 wydanym w 1978 roku. 999 grali koncerty w pełnych klubach w Wlk. Brytanii i Europie.

Rok 1978 oprócz debiutanckiej płyty przyniósł następne single, pierwszym z nich był: „Feeling Alright With The Crew” c/w „Titanic (My Over) Reaction” i „You can’t buy me”, który potwierdzał, że 999 nie chcą być gwiazdą jednego sezonu. Już w listopadzie 1978 roku ukazal się ich drugi album „Separates”, który poprzedził singiel z utworami „Homicide”/”Soldier”. Mimo iż ten singiel został zbojkotowany przez komercyjne stacje radiowe to uplasował się na 40 pozycji angielskiej listy UK Top co stanowiło przepustkę do programu „Tops Of The Pops”. Techniczni BBC postanowili zaprotestować przeciwko występowi 999 ale nie zdołali zatrzymać ich i widzowie mogli zobaczyć i usłyszeć na żywo grupę w programie „The Old Grey Whistle Test”. W tamtym czasie Ed Case zastępował na perkusji Pablo Labritain’a, który ucierpiał w wypadku drogowym w Szwecji. Chociaż 999 nie byli ulubieńcami BBC to John Peel zaprosił ich na sesję nagraniową 1 listopada 1978 roku podczas której zrealizowano takie utwory jak:. ”Subterfuge”,”Homicide”,”Soldier” i „Let’s Face It”.

Na początku 1979 roku 999 wyruszyli na swoje pierwsze amerykańskie tournee, co było osiągnięciem samym w sobie zwłaszcza, że zespół nie miał wtedy żadnego kontraktu płytowego w Ameryce. Przyjęcie na koncertach mieli znakomite. Płyty z importu sprzedawały się bardzo dobrze. Dlatego tego też wkrótce 999 przyjechali ponownie do ojczyzny hamburgerów i coca coli zahaczając przy okazji o Kanadę. W U.S.A. ukazała się płyta „High Energy Plan”, która jest zbiorem wybranych utworów z pierwszej i drugiej płyty.

Pomimo wytężonej kampanii promocyjnej drugiej płyty, niezliczonej ilości koncertów album „Separates”, choć nie ustępował debiutowi to nie uplasował się na szczytach list przebojów i drogi wytwórni płytowej i zespołu rozeszły się. W 1980 roku 999 podpisali kontrakt z Polydor dla której nagrali bardzo udany longplay „The Biggest Prise in Sport”. Z kolei w Stanach Zjednoczonych ukazał się mini album „The Biggest Tour in Sport” na którym pojawiły się wybrane utwory w wersjach koncertowych.

Od czasu gdy 999 opuścili United Artists i Polydor nagrali ponad 10 płyt w tym m.in. następujące albumy studyjne: ”Concrete”,,, „13th Floor Madness”, „Face To Face”, „You Us It”, „Take Over” i ostatni studyjny album „Death In Soho” z 2007 roku. 

W 1996 roku basista Jon Watson został zastąpiony przez Danny Palmer’a . Od 1991 roku stałym basistą w 999 jest Arthuro Bassick z The Lurkers. Dotychczas 999 zagrali ponad 16 tras w U.S.A. , 102 koncerty w Londynie, 37 tras po Wlk. Brytanii i 25 tras po Europie. 999 gościli w Polsce trzykrotnie  na dwóch koncertach w 2004 roku oraz jako gwiazda Legionowo Rock Festiwal w 2010 roku. i na festiwalu HRRP w Toruniu w 2011 roku razem z The Lurkers.



PETER AND THE TEST TUBE BABIES - zalicza się do trzeciej fali angielskiego punk rocka, razem z takimi grupami jak Discharge, The Exploited, G.B.H., Anti Nowhere League, Blitz i Partisans. W 1985 Peter and The Test Tube Babies planował występ w Polsce, ale ich trasa nie doszła do skutku. Pierwszy studyjny longplay grupy "The Mating Sounds Of South American Frogs" z 1983 przez cztery miesiące utrzymywał się na pierwszym miejscu listy niezależnych. Zaraz po wydaniu tej płyty zespół wyruszył na podbój Ameryki. Dziś zespół występuje jako gwiazda na wszystkich największych festiwalach punkowych. Aktualnie zespół promuje najnowszy album "That Shallot" wydany w bieżącym roku.



The Sandals powstał w roku 2004 we Wrześni z inicjatywy znanego w okolicy pijaka i zatapiacza rowerów Wiącasa (pogrywajacego czasami na perkusji), ktory dość miał otaczającej go szarości i nudy i postanowił to zmienić. Do współpracy w swoim projekcie muzycznym zaprosił Banana całkiem sprawnego wrzesińskiego gitarzystę i Kamila- basistę z Bydgoszczy. Po kilku miesiącach żmudnych prób powstało pierwsze garażowe nagranie a następnie przeniósł sie do Poznania z twardym postanowieniem grania częściej, dłużej i lepiej..na chęciach sie kończy ale mimo wszystko udało nam się zagrać debiutancki koncert oraz nagrać nowe demo. 2008 Listopad 2006: do zespołu dołączył drugi gitarzysta Piter, który otrzymał tajemniczą ksywkę „Niedziela”. W grudniu 2007 roku zespół nagrał materiał na swoja pierwszą płytę, która wkrótce potem ukazała się nakładem wydawnictwa Olifant Records. Rozpoczęła się seria koncertów w całej Polsce. W tym samym roku ukazały się dwie płyty tributowe (Rezystencja i Ramzes And The Hooligans) na których Sandalsi umieścili swoje wersje znanych utworów tych wykonawców. Początek roku 2008 przyniósł ze sobą powiększenie składu personalnego. Wiącas porzycił pierwszoplanowy mikrofon a rolę wokalisty przejął Kotek- przybysz ze Stargardu Szczecińskiego. Kolejne zaproszenia do koncertowania w rożnych zakątkach naszego pięknego kraju stały się faktem. Celem uczczenia 53 rocznicy wydarzeń czerwcowych w Poznaniu zespół The Sandals zarejestrował Mini CD „Czerwiec 56” które w czerwcu 2009 roku ukazało się nakładem Olifant Records. W maju 2010 na skutek zbiegu nieprzychylnych okoliczności Sandalsi pozbywają się miejsca do grania prób. Niedawno jednak pojawiła się nadzieja…i od jakiegoś czasu próbownię stanowią podziemia miejskiego przedszkola. Początek 2011 roku to ciężka praca nad nową płytą. Trochę nerwów straconych przed i w czasie nagrania w studio i oto usłyszeliśmy jak kilkanaście wałkowanych przez ostatnie dwa lata kawałków brzmi naprawdę. A brzmiało całkiem nieźle. Następne kilka tygodni a nawet miesięcy upłyneło pod znakiem produkcji płyty, tworzenia okładki i wielu innych spraw powiązanych z wydaniem drugiej płyty. I wreszcie nadszedł ten dzień, w którym wspólnymi siłami zespołu i Olifant Records materiał o przewrotnej nazwie „Sandals Army” ujrzał światło dzienne. W tak zwanym międzyczasie zespół otrzymał propozycję nagrania jednego utworu na płytę składankową poświęconą Powstaniu Wielkopolskiemu. I już jakiś czas później Sandalsi byli w drodze do studia Izabelin by nagrać rzeczony kawałek. Zespół pojawił się także na winylowym placku. Bad Look Records wydał 7 calową EPkę z Sandalsami w towarzystwie tak świetnych zespołów jak Agent Bulldogg, Booze & Glory i Gimp Fist. Przygoda z punk rockiem trwa.








Komentarze