B4K: INKWIZYCJA, Stonerror, GALLILEOUS w Zaścianku

BILETY DOSTĘPNE:
8.12:
25 zł - przedsprzedaż;
30 zł - w dniu koncertu;
9.12:
40 zł - przedsprzedaż;
50 zł - w dniu koncertu;
DWA DNI:
50 zł - przedsprzedaż;
70 zł - w dniu 8.12
ONLINE:
To zespół zaliczany do nurtu muzyki alternatywnej, kojarzony na początku działalności z ruchem straight edge. Muzyka Inkwizycji jest próbą połączenia hardcore z klasycznym punkiem, heavy i thrash metalem, jak również bardziej melodyjnymi klimatami. Nierzadko ociera się o psychodelię, gotyk, rock progresywny. Teksty utworów inspirowane są haiku, wiele ma charakter antywojenny. Piętnują fałsz, hipokryzję (również Kościoła – stąd przyklejona na początku działalności łatka zespołu antyklerykalnego).


Założony w 2015 r. Stonerror gra ciężką, melodyjną i transową muzykę, którą sami muzycy określają jako „psychodeliczny stonerpunk”. Po zadebiutowaniu koncertową EP-ką „Rattlesnake Moan” (2016), bardzo pozytywnie zrecenzowaną w Polsce i za granicą, zespół wydał swój pierwszy album studyjny „Stonerror” (2017), wyprodukowany przez legendę polskiej sceny alternatywnej – Maćka Cieślaka. Płyta zyskała wiele przychylnych recenzji za granicą i spory oddźwięk wśród słuchaczy (ponad 235,000 odsłon na YouTube).


Zespół założony w 1990 roku w Wodzisławiu Śląskim, polscy pionierzy gatunku funeral doom metal, którego twórczość w obecnej formie znacznie odbiega od obranego na początku kierunku i nie podlega łatwym klasyfikacjom. Obecnie Gallileous kieruje swoje aspiracje w stronę space rocka, hard proga czy psychodelicznego rocka lat 70-tych, co odzwierciedla się w recenzjach ostatnich albumów.Komentarze