Znamy supporty krakowskiego koncertu Acid Drinkers


Przed Acid Drinkers w krakowskim Klubie Kwadrat zagrają 230 Volt i Quo Vadis. Bilety na to wydarzenie są nadal dostępne w sprzedaży.


230 VOLT - hardrockowa formacja z Krakowa o uznanej pozycji na polskiej scenie rockowej. Grywała na jednej scenie z takimi zespołami jak Whisbone Ash, Dżem, KAT & Roman Kostrzewski, Acid Drinkers, Coma oraz TSA. W 2004 roku ukazała się debiutancka płyta OK Doktor. Kolejna, z 2011 roku, zatytułowana była po prostu Volt II. W 2016 roku zespół wygrał konkurs Rock Na Plaży Paprocany w Tychach. 

13.10.2017 odbyła się premiera najnowszej płyty 230 VOLT: Na krawędzi.

Obecnie zespół gra w składzie:
Grzegorz Babisz – gitara, wokal
Mateusz Gajda – perkusja
Krystian Sobota – gitara
Dariusz Kamiński – gitara basowa


Zespół QUO VADIS obchodzący w przyszłym roku 30-lecie działalności jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej niezależnej sceny metalowej, uznanym i docenianym w kraju i za granicą. ! Początek zespołu to 1988r. W swojej dotychczasowej działalności zespół miał przyjemność wystąpić i reprezentować Szczecin na większości liczących się festiwalach muzyki rockowej m.in. Metalmania (trzykrotnie), Jarocin (dwukrotnie), Przystanek Woodstock (czterokrotnie), a także w Kopenhadze na "It's Alive",  gdzie był jedynym gościem zaproszonym z zagranicy, Rostocku, Frankfurcie, Przystanek Chicago. QUO VADIS ma na swoim koncie dziewięć płyt: "Quo Vadis", "Politics", "Test Draizea", "Uran", "Po", "Król", "Babel","Infernal Chaos","Novem", "Born To Die". Płyty otrzymały wiele pochlebnych recenzji w muzycznej prasie (Metal Hammer, Tylko Rock, Brum, Super Expres i innych) oraz zagranicznych portalach muzycznych. Na płycie "Test Draizea" gościnnie wystąpiła śp. Mira Kubasińska - legenda polskiego bitu. Ponadto utwory zespołu Quo Vadis znalazły się na wielu składankach i okolicznościowych wydawnictwach.

Zespół zaangażowany jest w różne inicjatywy charytatywne jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Muzyka Przeciwko Rasizmowi (ukazała się płyta kompilacyjna gdzie znalazł się również utwór QUO VADIS obok takich wykonawców jak: Kazik, T. Love, Big Cyc, Armia, Dezerter, Homo Twist, Farben Lehre i innych), Wykopmy Rasizm ze Stadionów, TOLERANZ (zespół reprezentował Polskę w koncercie w Prenzlau (Niemcy) w ramach akcji "Toleranz" promującej szeroko rozumianą tolerancję wśród polskiej i niemieckiej  młodzieży). 

Na swoim koncie ma również prestiżowe wyróżnienie jakim była nagroda "Złoty Bączek” przyznana przez Program III Polskiego Radia i Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na najlepszy zespół w ramach konkursu SIĘ KRĘCI. W lipcu 1996 jako gospodarz Szczecińskiej odsłony Przystanek Woodstock '96" miał zaszczyt otwierać oraz zamykać całą imprezę. W kwietniu 2000 zespół otrzymał zaproszenie od Jurka Owsiaka do wzięcia udziału w V Przystanku Woodstock pod hasłem wieczór z QUO VADIS - QUO VADIS & Przyjaciele. Koniec roku upłynął na pracy w studio, gdyż zespół nagrywał dwa utwory do filmu w reżyserii Bogusława Lindy "Sezon na leszcza". 

Zespół QUO VADIS do tej pory zagrał kilkaset koncertów, kilka tras koncertowych do najważniejszych można zaliczyć: POLITICS TOUR, "WINTER CRUSADE TOUR", CHICAGO (zespół zagrał serię koncertów w USA w Chicago na zaproszenie Fundacji Charytatywnej Running for everyone, CHAOS TOUR 2010 (Polska), CHAOS IN THE UK; (Wielka Brytania), CHAOS IN UKRAINE 2011; (kilkanaście koncertów po całej Ukrainie), DOMINUS SVANTEVITUS 2013 (wspólna trasa z Percival Schuttenbach promująca połączeniu muzyki folk metalowej, słowiańskiej i thrashowej). W 2014 i 2015 zespół intensywnie koncertował zarówno w Polsce jak i Wielkiej Brytanii.

Zespół QUO VADIS od zawsze silnie jest związany z miastem Szczecin i szczecińskim sportem. Tomasz SKAYA Skuza lider i wokalista skomponował m.in. pieśń MANOLO na cześć szczecińskiego wojownika MMA Mariusza MANOLO Linkego, hymn imprezy szczecińskiego IRON FIST, ale kompozycją z której jest najbardziej dumny to Hymn Klubu Pogoń Szczecin MY PORTOWCY, skomponowany w czerwcu 2008 z okazji 60-lecia istnienia Klubu. Ważny również był utwór VICTORIA POLSKA skomponowany do konkursu na EURO 2012 (na utwór wspierający polską reprezentację) i zakwalifikowany do pierwszej dwudziestki finalistów.W listopadzie 2015 do zespołu dołączył doskonały brazylijski gitarzysta Ian Bemolator, który wniósł sporo świeżej energii do zespołu co widać na koncertach oraz na samej płycie. 
W 2016 roku zespół kilkakrotnie koncertował w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, a 3.12.2016r. ukazała się dziesiąta już produkcja zespołu . Płyta nosi tytuł BORN TO DIE i zawiera 10 premierowych kompozycji. Płyta została zrealizowana również w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecina.

QUO VADIS BORN TO DIE
Długo oczekiwany album szczecińskich metalowców, który ukazał się  3.12.2016r. , właśnie został wznowiony jako drugie wydanie i od 20.11. listopada można go znaleźć w największych sieciach sklepów (EMPIK, MEDIAMARKT itp.). Born To Die przez wielu uważany za najlepszy album w dotychczasowej karierze zespołu. Będzie to limitowana polsko-języczka wersja wraz z dodatkowym utworem "Rzeźnik", który został ponownie zaaranżowany i nagrany po 29 latach. Na płycie znalazło się 10 premierowych utworów,
dużo gości m.in. Maja Konarska (Moonlight), Daniel Potasz (Moonlight), Percival Schuttenbach, Maciej Kazuba i inni. Potężne brzmienie, energia, ostrość, ciężar, melodia to w kilku słowach charakterystyka Born To Die. Całość wyprodukowana w Studio HERTZ.

QUO VADIS:
Tomasz Skaya Skuza - vocal, bass,
Mateusz Matek Lazar - gitara
Szymon Sajmon Synówka - perkusja
Ian Źdźbło Bemolator - gitaraAcid Drinkres, Quo Vadis, 230 Volt
Kraków – 17.12.2017 – Klub Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1
Otwarcie Bram 18:00 Start 19:00
Bilety przedsprzedaż 40 zł w dniu koncertu 50zł
Bilety do nabycia:

BILETY KOLEKCJONERSKIE:
Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Klub Lochness, ul Warszawska 15
Wysyłkowa sprzedaż biletów kolekcjonerskich:
tel.12 632 21 47 (metal.shop.dluga@gmail.com)

BILETY ELEKTRONICZNE:
Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.
Kup bilet nie wychodząc z domu Ticketpro
Bilety z systemu Going Kup bilet

Komentarze