ROCK MEETS CLASSIC pierwszy raz w Polsce!


Legendarne gwiazdy rocka wraz z orkiestrą symfoniczną wystąpią w Krakowie i Łodzi w kwietniu 2018 roku.


Wyjątkowe wydarzenie z legendami rocka po raz pierwszy odbędzie się w Polsce! Po ośmiu latach frekwencyjnych sukcesów, podczas których na rockowych wydarzeniach bawiło się ponad 500 000 fanów mocnego grania w pięciu krajach, przy występach takich gwiazd jak: Ian Gillan (Deep Purple), Alice Cooper, Don Felder (Eagles), Steve Lukather (Toto), Joey Tempest (Europa) i Midge Ure (Ultravox) Rock meets Classic 2018 rozpoczyna kolejną spektakularną trasę po Europie! JVS Group z dumą prezentuje crème de la crème rockowych gwiazd na scenie:

z zespołu STATUS QUO wystąpi Francis Rossi
z zespołu GOTTHARD wystąpi Leo Leoni & Nic Maeder
z zespołu SUPERTRAMP wystąpią John Helliwell & Jesse Siebenberg
z zespołu THE HOOTERS wystąpi Eric Bazilian
z zespołu SAGA wystąpi Michael Sadler
i  The Mat Sinner Band z Orkiestrą Symfoniczną RMC.


Francis Rossi, założyciel, wokalista i gitarzysta zespołu STATUS QUO:
Historię sukcesu Francisa Rossy i jego zespołu Status Quo najlepiej oddają liczby. Zespół powstał w 1967 roku i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup rockowych na świecie. Do tej pory wydali 30 albumów studyjnych, ponad 100 singli, a sprzedaż ich płyt sięga 120 milionów. Zagrali ponad 5 000 koncertów, w ponad 80 krajach. Do tej pory na ich występach bawiło się 25 milionów fanów. Francis Rossi jest liderem zespołu, a jego głos i dźwięk gitary jest znakiem rozpoznawczym Status Quo. Rossi jest charyzmatycznym artystą światowego formatu, który po raz kolejny pokaże swój muzyczny geniusz podczas Rock Meets Classic.

Leo LeoniNic Maeder, gitarzysta i wokalista szwajcarskiego zespołu rockowego GOTTHARD:
25 lat temu Gotthard wypłynął z rodzinnego Ticino podbijając świat muzyki czystym, nieokiełznanym, potężnym rockowym brzmieniem. Do tej pory są niekwestionowanymi mistrzami swojego rzemiosła, o czym świadczy chociażby ściana ich studia pokryta wieloma platynowymi albumami. GOTTHARD to najpopularniejszy szwajcarski zespół, który od lat pozostaje w czołówce światowego rocka.  

John Helliwell (saksofonista) and Jesse Siebenberg (wokalista) zespołu SUPERTRAMP:
Zespół Supertramp zdobył międzynarodowy sukces dzięki albumowi “Breakfast in America” z 1979 roku, który otworzył im drogę do grania międzynarodowych tras koncertowych na największych stadionach. Swoją twórczością zapisali się na kartach historii muzyki, tworząc takie ponadczasowe przeboje jak: “Logical Song”, "It's Raining Again" i "Give A Little Bit". Podczas swojej kariery sprzedali 60 milionów albumów. Wirtuozerska gra Johna Helliwella na saksofonie nadaje zespołowi charakterystyczny styl. Z kolei Jesse Siebenberg - główny wokalista zespołu – przenosi dźwięk Supertramp w inny wymiar. Podczas ich występów zawsze wyzwala się trudna do opisania energia i atmosfera, dzięki którym ich występy są niezapomnianym przeżyciem.

Eric Bazilian z zespołu THE HOOTERS
Eric jest liderem The Hooters i to on głównie odpowiada za charakterystyczny dźwięk tej formacji. Zespół po raz pierwszy zyskał rozgłos po koncercie Live Aid, który zagrali 13 lipca 1985 roku w Filadelfi. To był przełomowy moment, po którym piosenki zespołu zajmowały czołowe lokaty na listach przebojów. Ich najbardziej rozpoznawalnymi singlami są "All You Zombies", "Johnny B." i "Satellite". Eric Bazilian odniósł także sukces komponując piosenki m.in. dla Cyndi Lauper, Bon Jovi, Patty Smith, Robbie Williams i Billy Idol. Eric pojawił się podczas Rock meets Classic Tour 2013, po serii tych wydarzeń fani żądali jego powrotu. Po pięciu latach Eric znowu weźmie udział w tych niezwykłych rockowych spotkaniach z fanami.

Michael Sadler z zespołu SAGA:
Michael Sadler jest wokalistą i multiinstrumentalistą kanadyjskiego zespołu rockowego SAGA. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów w 20 krajach i sprzedała 8 milionów płyt, zapisując się tym samym w historii światowego rocka. Na początku 2017 roku zespół Saga ogłosił zawieszenie współpracy, zaraz po zakończeniu wyprzedanej trasy koncertowej. Dziennikarze muzyczni zgodnie orzekli, że “Sadler w 2017 roku brzmiał lepiej niż kiedykolwiek” – to doskonała zapowiedź jego koncertów w trakcie Rock meets classic w 2018 roku, podczas których zagra swoje największe hity: "Wind Him Up", czy "On the Loose".

Rock meets Classic nie może odbyć się bez Mat Sinner Band i RMC Symphony Orchestra, które każdego roku nadają wielkim rockowym hitom, nowego symfonicznego wymiaru. Rock meets Classic to wydarzenia przekraczające muzyczne granice łącząc najsłynniejsze single rockowe z elementami muzyki symfonicznej. A wszystko to zamknięte w trzygodzinnym show.

Terminy koncertów w Polsce 2018 roku:
                   
23.04.2018          20:00          Kraków – TAURON Arena                     
24.04.2018          20:00          Łódź – Atlas Arena


Bilety są dostępne za pośrednictwem strony www.eventim.pl


Komentarze