TSA w Krakowie [Galeria]

fot. Paulina Łyszko
Zespół TSA zagrał koncert w krakowskim klubie Kwadrat. Jako support wystąpiły formacje 4 Szmery i Corruption. Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia:

Jak informowaliśmy wcześniej, formacja TSA zagrała ostatni koncert w Krakowie z Markiem Piekarczykiem w roli wokalisty. Tournee z obecnym liderem grupy potrwa do końca marca i zwieńczy je występ w Gostyniu 24 marca. Zespół ma już kandydata na stanowisko frontmana.

Początki TSA sięgają 1979 roku, kiedy to grupa zagrała podczas festiwalu w Jarocinie w składzie: Marek Kapłon, Janusz Niekrasz, Andrzej Nowak i Stefan Machel. Wkrótce do zespołu dołączył obecny wokalista – Marek Piekarczyk. W latach 80. TSA zdominowało polski rynek albumem Heavy Mtal World (1983). Istniejąca niemal czterdzieści lat formacja zaliczana jest do Wielkiej Trójki Polskiego Metalu razem z grupami KAT i Turbo.

 TSA w Kwadracie dało z siebie wszystko. Każdy, kto choć raz widział TSA na żywo, wie że występy grupy to prawdziwa energetyczna bomba - i pomimo tego odniosłam wrażenie, że formacja zagrała wczoraj na 110% w porównaniu do poprzedniego koncertu w Krakowie, który odbył się 25 lutego 2017 roku. Zapewne wpływ na to ma rychłe odejście frontmana. Przed koncertem gwiazdy wieczoru wystąpiły formacje 4 Szmery (które 24 marca zagrają koncert w Krakowie w ramach Tribute Night) i Corruption (galerie zdjęć będzie można wkrótce zobaczyć TUTAJ).

Zobaczcie galerię zdjęć z występu TSA:
























Komentarze