AC/DC nagra płytę z Axlem Rosem?


Czy poznaliśmy przyszłość zespołu AC/DC? Oficjalny biograf formacji – Murray Engelheart twierdzi, że grupa planuje wydać nowy album z Axlem Rosem w roli wokalisty i wyruszyć w trasę koncertową.

Wieloletni lider grupy AC/DC – Brian Johnson – rozstał się z grupą w 2016 roku. Oficjalnym powodem opuszczenia grupy przez Johnsona były problemy ze słuchem. AC/DC było wtedy w trakcje trasy koncertowej promującej płytę Rock Or Bust. Briana zastąpił lider zespołu Guns ‘N’ Roses – Axl Rose.

Skład z Rosem na czele miał być tylko tymczasowym rozwiązaniem, ale jak podaje oficjalny biograf AC/DC – Murray Engelheart – grupa ma w planach nagranie nowej płyty i wyruszenie w światowe tournee z Axlem w roli wokalisty, kiedy tylko GN’R zakończy trasę koncertową Not In This Lifetime Tour.

„Możecie spekulować, co chcecie, ale powiedziałem to wcześniej i powiem teraz: AC/DC będzie kontynuować z Axlem na woalu – nowy album, trasa i cała reszta. To co było ogromnym ryzykiem ze strony Angusa przerodziło się w ogromny triumf, który przygotował scenę na przyszłość”.

Zespół Guns N’ Roses jest obecnie w trakcie trasy koncertowej Not In This Lifetime Tour, w ramach której 9 lipca 2018 roku zagra na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Tournee ma zakończyć się w tym roku.


Komentarze