Bednarek w Krakowie [GALERIA]

fot. Paulina Łyszko
Kamil Bednarek z okazji premiery nowego wydawnictwa – albumu Talizman – zagrał koncert w krakowskim klubie Kwadrat. 

Kamil Bednarek pierwsze kroki na scenie stawiał w zespole Star Guard Muffin, W 2011 roku młodzi artyści wyruszyli w bardzo długie tournee po Polsce, a następnie spełnili swoje artystyczne marzenie jadąc do legendarnego studia Boba Marleya - Tuff Gong - na Jamajce.


Na początku 2012 roku działalność zespołu Star Guard Muffin została bezterminowo zawieszona, a Kamil Bednarek razem z perkusistą Maćkiem Pilarzem, klawiszowcem Radkiem Szyszkowskim i dwoma nowymi muzykami rozpoczął pracę nad debiutanckim krążkiem grupy BEDNAREKWydawnictwo zatytułowane Jestem pojawiło się w sprzedaży w listopadzie.

N początku ubiegłego roku grupa wydała nowy singiel zatytułowany Talizman, który został nagrany z gościnnym udziałem Matheo zwiastując wydanie trzeciej studyjnej płyty formacji Bednarek. Album ukazał się 1 grudnia 2017 roku. To właśnie przede wszystkim utwory z najnowszej płyty fani zespołu mogli usłyszeć podczas wczorajszego koncertu w krakowskim klubie Kwadrat.

Zgromadzona w Krakowie publika – w większości żeńska – z niecierpliwością oczekiwała wyjścia zespołu na scenę. Formacja Bednarek wyszła na estradę około godziny dwudziestej i rozgrzała widownię do czerwoności. Energia całego zespołu i charyzmatyczny frontman sprawili, że bawili się chyba wszyscy posiadacze biletów. Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia:Komentarze