KAT & Roman Kostrzewski, Turbo i Alastor w Krakowie [GALERIA]

fot. Paulina Łyszko
W sobotę, 17 lutego 2018 roku, w krakowskim klubie Kwadrat na jednej scenie wystąpili giganci polskiego heavy metalu – formacje: Kat & Roman Kostrzewski, Turbo i Alastor. 

Jako pierwszy na scenie wystąpił powstały w 1986 roku w Kutnie zespół Alastor. W 1989 roku na rynku wydawniczym pojawił się debiutancki krążek formacji zatytułowany Syndroms Of The Cities wydany przez włoską wytwórnię – Metalmasters – w całej Europie. W Polsce ukazało się tylko wydanie kasetowe (nakładem Polmusic).

Po wydaniu Żyj, gnij i milcz zespół zawiesił działalność. Po powrocie i wielu roszadach w składzie ukazały się  reedycje pierwszych albumów zespołu - nakładem wytwórni Metal Mind Productions ukazała płyta Syndroms of the Cities, a także po ponad 20 latach od nagrania światło dzienne ujrzało wydawnictwo zatytułowane Destiny. 12 listopada 2012 r., również nakładem MMP, wydany został najnowszy album zespołu, czyli krążek Out of Anger.

Na przełomie 2016 i 2017 roku doszło do kolejnych zmian w zespole. Z formacji odeszli Szycha oraz Metys, ale wrócił Naho. Podczas koncertu na Rock & Rose Fest w Kutnie grupa świętowała swoje 30. urodziny. Na scenie pojawili się byli członkowie formacji.

Alastor w klubie Kwadrat: 


Legenda polskiego metalu – zespół Turbo – założony w 1980 roku przez Wojciecha Hoffmana rozgrzał zgromadzoną w klubie Kwadrat widownię niemal do czerwoności. Podczas koncertu grupy nie zabrakło: zagranych na bis Dorosłych dzieci, Szalonego Ikara, Komety Halleya, Wybacz wszystkim wrogom, czy Żołnierza fortuny.

Tam mająca na swoim koncie 19 płyt (dwanaście studyjnych krążków, cztery wydawnictwa anglojęzyczne oraz trzy koncertowe DVD) obecnie jest w trakcie przygotowywania kolejnego longplaya, którego premiera została zaplanowana na jesień 2018 roku. Będzie to trzynasty studyjny album w dorobku grupy.

Turbo w klubie Kwadrat:


Początki działalności zespołu Kat & Roman Kostrzewski sięgają 1980 roku. Grupa zadebiutowała kultowym dziś albumem Metal and Hell, który został wydany nakładem belgijskiej firmy Ambush Records w maju 1986 roku. Polska wersja płyty została zatytułowana 666 i ukazała się dzięki Klubowi Płytowemu „Razem”. Było to prekursorskie wydawnictwo dla polskiego thrash metalu.

Ta trwająca niemal 40. lat formacja nadal prezentuje wysoki poziom podczas koncertów, ale nie ustaje także na polu wydawnictw studyjnych. Obecnie Kat & Roman Kostrzewski są już na półmetku prac nad kolejnym studyjnym wydawnictwem. Podczas koncertu w krakowskim Kwadracie można było usłyszeć na żywo między innymi: Mordercę, Śpisz jak kamień, Metal i piekło, Milczy trup, Głos z ciemności, Noce Szatana, Czarne zastępy, Masz mnie wampirze, Łzę dla cieniów minionych, czy Wyrocznię. Zobaczcie galerię zdjęć z występu grupy:Komentarze