Tribute Night: Alcoholica, 4 Szmery i inni w marcu w Krakowie


Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji Tribute Night , która miała miejsce w marcu 2017 roku w katowickim MegaClubie odbędzie się druga edycja w krakowskim Kwadracie, organizowana przez Galicja Productions. Oprócz Alcoholiki i 4 Szmerów, które wystąpiły w pierwszej edycji, wystąpi ukraiński Blood Brothers, polski Event Urizen oraz słowacki Death Revival.


Założona w 2004 roku Alkoholica powstała jako tribute band legendarnego zespołu Metallica. Po trzynastu latach grania coverów – 20 czerwca ubiegłego roku formacja wydała pierwszą autorską płytę zatytułowaną Sub Zero. Utwory Beer ‘Em All i The Last Of Us znalazły się na pierwszym miejscu listy Turbo Top Antyradia. 

Zespół 4 Szmery to powstały w Bochni w latach 90. cover band formacji AC/DC. Jak sami zainteresowani wspominają: 

„Zaczęliśmy grać dla przyjemności. Połączyła nas wspólna fascynacja jednym z największych bandów tego świata – AC/DC. Bo można być fanem, ale z czasem jak napisał o nas ostatnio red. Metz „słuchanie już nie wystarcza”. Nie będziemy wchodzić tutaj w polemikę z różnego rodzaju „autorytetami muzycznymi” głoszącymi wszem i wobec, że AC/DC to muzyczne prostactwo i uwstecznianie muzyki. Bo prawda jest taka, że „psy szczekają, a australijska karawana toczy się po świecie od prawie 40-tu lat”.

Do tej pory formacja wydała dwie płyty:

„Do tej pory wydaliśmy dwie płyty. Pierwszą z nich nagraliśmy w legendarnej „Muzycznej Owczarni” w Jaworkach w 2007 roku. Druga to zapis akustycznego koncertu ze studia PR III im. Agnieszki Osieckiej, który odbył się w 30-tą rocznicę śmierci „Bona” Scotta. W nagraniu wzięli udział nasi Przyjaciele: Janek Gałach, Jacek Królik, Andrzej Nowak i Paweł „Bejbi” Mąciwoda. Tytuły płyt „No Steep till…. Muzyczna Owczarnia” i „Life after Death” to nic innego ,jak parafrazy najlepszych płyt koncertowych nagranych przez Motorhead i Iron Maiden. Jak coverband to po całości. Wokół nas dzieją się różne dziwne historie, a my gramy coraz więcej koncertów dla naprawdę fantastycznych ludzi. I dopóki trwa ta reakcja, będziemy to robić. Bo chyba o to w rock ‘n’ rollu chodzi…. Bo ludzie lubią słuchać piosenek , które dobrze znają, bo jesteśmy prawdziwi w tym co robimy”.

Blood Brothers to ukraiński zespół noszący miano "official Iron Maiden tribute band"! Ich koncerty to doskonała warsztatowo heavymetalowa petarda, która rozrusza nawet nieboszczyka - spektakularne sceniczne show przy muzyce Iron Maiden, która tym pięciu chłopakom sprawia niesamowitą radość. Na koniec dodać należy, że chłopaki mieli zaszczyt supportowania gwiazd takich, jak: Scorpions, Guano Apes, Lucuna Coli, EnterShikari, Anti-Flag, Kaliban czy Clawfinger.

Event Urizen powstał w 2010 roku po rozwiązaniu grupy Caliburnus. Założycielami zostali: wokalista Łukasz Krauze, perkusista Marcin Pawełczyk i gitarzysta Krzysztof Machura. Dziś pełny skład dopełniają Bartek Nowicki na basie i Maciek Balcer na gitarze. 28.04.2012 roku Event Urizen został laureatem przeglądu kapel w Piekarach Śląskich. W 2013 roku Event Urizen wydał pierwszą płytę zatytułowaną Revolution.

Tribute band Death Revival pochodzący ze Słowacji istnieje od 2002 roku. Rdzeniem zespołu jest sam Rado Gardian, który wygląda, gra i śpiewa jak Chuck Schulder. Band ma na swoim koncie wiele koncertów, a swoje występy często transmituje w mediach społecznościowych 

Tribute Night – Blood Brothers, Alcoholica, 4 Szmery, Event Urizen, Death Revival
Kraków – 24.03.2018 – Klub Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1
Otwarcie Bram 17:00 Start 18:00
Bilety przedsprzedaż 50 zł w dniu koncertu 60zł
Bilety do nabycia:

BILETY KOLEKCJONERSKIE:
Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Klub Lochness, ul Warszawska 15

Wysyłkowa sprzedaż biletów kolekcjonerskich:
tel.12 632 21 47 (metal.shop.dluga@gmail.com)
Bilety z systemu Ticketmaster w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce - JUŻ WKRÓTCE
Bilety z systemu Going Kup biletKomentarze