Big Cyc w Krakowie [GALERIA]

fot. Paulina Łyszko
Wczoraj w krakowskim klubie Kwadrat na jednej scenie wystąpiły zespoły: Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Big Cyc, Jary Oddział Zamknięty i Czarno-Czarni. Zobaczcie galerię zdjęć z koncertu formacji Big Cyc.

Grupa Big Cyc zadebiutowała w 1988 roku. Zespół gra nieprzerwanie od 26 lat w niezmienionym składzie. Ma na swoim koncie tysiące koncertów nie tylko w Polsce, ale także w USA, Kanadzie, Anglii, Irlandii, Szkocji, Finlandii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Słowacji.

Zespół wielokrotnie zdobywał złote i platynowe płyty. Piosenka Berlin Zachodni została wybrana "Przebojem Roku" w 1990 roku, a za przebój zatytułowany Makumba zespół otrzymał nagrodę stacji radiowych Play Box w 1997 roku.

Na celowniku Big Cyc często niezmiennie od wielu lat gości polska scena polityczna, przez co zespół niejednokrotnie był obiektem medialnych sensacji. W niezmienionym od ćwierćwiecza składzie zespół wydał 15 płyt i zagrał ponad 3000 koncertów. W maju 2016 roku światło dzienne ujrzało nowe studyjne wydawnictwo grupy zatytułowane Czarne słońce narodu.

Koncerty Big Cyca to widowiskowe, dynamiczne, pełne specyficznego humoru show, na którym nie może zabraknąć takich sztandarowych utworów formacji takich jak: wspomniane wcześniej Berlin Zachodni, Makumba, Twoje glany, Rudy się żeni, Guma, Słoneczny Patrol, Jak słodko zostać świrem, Ballada o smutnym skinie, Dres, Moherowe berety oraz premierowego materiału.

Poza Big Cyc w Krakowie tego dnia wystąpili także: Czarno-Czarni (zdjęcia z występu można zobaczyć TUTAJ), Sztywny Pal Azji (galeria dostępna TUTAJ), Kobranocka (zdjęcia dostępne TUTAJ) i Jary OZ (galerię można zobaczyć TU).

Big Cyc (fot. Paulina Łyszko):


Komentarze