Event Urizen w Krakowie [GALERIA]

fot. Paulina Łyszko
W sobotę w krakowskim klubie Kwadrat odbył się Tribute Night, podczas którego na jednej scenie zaprezentowały się grupy: Event Urizen, 4 Szmery, Alcoholica i Blood Brothers. Zobaczcie galerię zdjęć z koncertu formacji Event Urizen.


Event Urizen powstał w 2010 roku po po rozwiązaniu zespołu Caliburnus. Grupę uformowali: wokalista Łukasz Krauze, perkusista Marcin Pawełczyk i gitarzysta Krzysztof Machura. Dziś pełny skład dopełniają Bartek Nowicki na basie i Maciek Balcer na gitarze.

W 2011 roku zespół Event Urizen wszedł do studio nagraniowego rejestrując pierwszy materiał. W 2013 roku formacja wydała pierwszą studyjną płytę zatytułowaną Revolution. Wydawnictwo nawiązuje swoim stylem do New Wave of British Heavy Metal.

Grupa zagrała 24 marca br. w krakowskim klubie Kwadrat w ramach Tribute Night i choć formacja nie jest cover bandem na potrzeby wieczoru przygotowała kilka coverów, w tym Under Jolly Roger zespołu Running Wild, czy I grupy Black Sabbath z czasów z Ronniem Jamesem Dio. Gościnnie na scenie z Event Urizen zagrali kolejno Jerzy Styczyński z formacji Dżem i syn basisty – Bartka Nowickiego – Kuba. Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia (fot. Paulina Łyszko): Komentarze