Glenn Tipton wydaje oświadczenie


Glenn Tipton wydał oświadczenie prasowe w sprawie swojego stanu zdrowia.


Grający w formacji Judas Priest od 1974 roku muzyk niedawno poinformował o tym, że cierpi na chorobę Parkinsona. Postępująca choroba uniemożliwiła wykonywanie znacznej liczby utworów grupy na żywo, dlatego Tipton zrezygnował z udziału w trwającej trasie koncertowej Judas Priest promującej najnowsze studyjne wydawnictwo grupy – album Firepower.

Za pośrednictwem oficjalnej strony Judas Priest pojawiło się oficjalne oświadczenie muzyka:

Jak wielu z was już zapewne wie, nie wezmę udziału w trasie Judas Priest z powodu moich problemów zdrowotnych. Przykro mi, ale cztery lata temu zdiagnozowano u mnie Parkinsona, a mój specjalista powiedział, że już miałem go przez ponad 10 lat. Wiedziałem, że coś złego działo się z moją koordynacją ruchową i płynnością grania, ale pracowałem nad tym i walczyłem z tym. Miałem dobre i złe dni, ale ta choroba ma niszczący wpływ, a nigdy nie chciałem, by największy metalowy zespół świata musiał iść na kompromisy. Podczas naszych ostatnich prób podjąłem decyzję, by się wycofać. Lukę wypełni Andy Sneap – to wspaniały facet i jestem pewien, że zrobi świetną robotę, a zespół będzie silniejszy niż kiedykolwiek. Czuję się wprost przytłoczony ogromnym wsparciem i wyrazami miłości ze strony innych artystów i fanów z całego świata, od wielu przyjaciół i metalowych maniaków. Dla mnie to nie koniec. Wciąż mogę pisać i nagrywać, jak za starych, dobrych czasów, a nawet dołączać do zespołu na scenie na kilka piosenek. Wobec nowych leków i postępów medycznych, kto wie, co przyniesie przyszłość. Jedno jest pewne – z pewnością w przyszłości nie zabraknie Priest! Największe dzięki składam Robowi, Richiemu, Ianowi i Scottowi, którzy byli przy mnie i wspierali w każdych okolicznościach.

W ramach promocji najnowszego krążka – wydanego 9 marca albumu Firepower – zespół Judas Priest 13 czerwca zagra koncert w katowickim Spodku. Grupę wspierać będzie zespół Megadeth. Bilety na to wydarzenie są nadal dostępne w sprzedaży. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie TUTAJ.
        

Komentarze