Przeczytaj fragment biografii Jamesa Hetfielda


W kwietniu nakładem Wydawnictwa In Rock ukaże się biografia frontmana zespołu Metallica – Jamesa Hetfielda. Wydawnictwo udostępniło obszerny fragment Człowieka z metalu!

Niemal rok temu informowaliśmy o tym, że anglojęzyczna biografia frontmana Metalliki – Jamesa Hetfielda – trafi na sklepowe półki 11 kwietnia 2017 roku dzięki wydawnictwu Lesser Gods. So Let It Be Written Marka Eglintona doczeka się polskiego wydania. 

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa In Rock w dzień koncertu Metalliki w Tauron Arenie w Krakowie, czyli 28 kwietnia. Pre-order publikacji będzie możliwy na dwa lub trzy tygodnie przed premierą. Dzisiaj możecie przeczytać zawierający 24 strony pierwszy rozdział publikacji TUTAJ.

Na stronie wydawnictwa możemy przeczytać krótką zapowiedź biografii:

"Niezwykle wysoka pozycja Metalliki w panteonie rocka nie podlega najmniejszej dyskusji. Droga, jaką zespół przeszedł od roli pioniera thrash metalu do zapełniającego stadiony giganta rocka w dużej mierze stanowi zasługę wokalisty, gitarzysty i współzałożyciela formacji, Jamesa Hetfielda. Jego dominujący i od razu rozpoznawalny sposób bycia wpływał na każdy krok, postawiony przez Metallikę w ciągu wielu lat bytności na scenie.

Wychowany w niezwykle religijnym domostwie od swoich nastoletnich lat pozostawał fanem zespołów takich jak Black Sabbath i Motörhead. Przedzierając się wraz z zespołem przez rozsadzaną pierwotną siłą scenę thrash metalową Hetfield wdarł się z hukiem do głównego nurtu dzięki powodzeniu piątej płyty zespołu, nazywanej powszechnie „Czarnym albumem”. Tym samym zapewniając sobie należne miejsce wśród największych gigantów muzyki.

A jednak, patrząc na historię zespołu zza kulis dostrzeżemy skomplikowane mechanizmy prowadzenia formacji, na którego czele stał geniusz mający swoje własne demony do przezwyciężenia. Ta osobista walka odbiła się także na funkcjonowaniu Metalliki, której przyszłość stanęła w pewnym momencie pod znakiem zapytania. Jego niedawna wewnętrzna odnowa stanowi nie tylko osobisty, ale również zawodowy triumf woli. Książka, którą Państwu prezentujemy stanowi pierwszą próbą pełnego opowiedzenia życia i losów tego niezwykłego człowieka".


Komentarze