Przystanek Woodstock zmienia nazwę!

fot. Anna Migda
Odbywający się niemal od dekady Przystanek Woodstock Festival zmienia nazwę na PolAndRock Festival! Wydarzenie odbędzie się w daniach 2,3,4 sierpnia 2018 roku.


Jak co roku - od prawie dwudziestu pięciu lat - istotą festiwalu będzie muzyka rozbrzmiewająca aż z czterech różnych scen. "Po raz kolejny festiwal ma być też tym najpiękniejszym spotkaniem młodych (i nie tylko!) ludzi, którym bliskie są hasła „Miłość! Przyjaźń! Muzyka! Stop przemocy! Stop narkotykom!”. Po raz kolejny będzie to święto tolerancji, szacunku i wolności" - zapowiadają organizatorzy.


Oświadczenie rzecznika prasowego festiwalu:

"Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i dyrektor generalny festiwalu – Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nie nastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! Przy okazji 24-tej edycji nadszedł więc czas na zmianę i na nową nazwę. Wróciliśmy więc całkowicie swojej, autorskiej marki, do której mamy wszelkie prawa. Zapraszamy więc na jedyny w swoim rodzaju PolAndRock Festival – w Kostrzynie nad Odrą, w Polsce!".


PolAndRock Festival będzie tradycyjnie festiwalem niekomercyjnym, niebiletowanym. Organizowany jest przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, cieszącą się największym zaufaniem społecznym organizację pozarządową w Polsce.Oprócz muzyki i zabawy skupiać się będzie na działalności edukacyjnej, na budowaniu społeczeństwa obywatelskiego, na promowaniu ogólnoludzkich wartości. Uczestnicy imprezy mogą zaangażować się w działania licznie prezentowanych organizacji pozarządowych, czy aktywnie włączać się w upamiętnienie ważnych z punktu widzenia historii Polski wydarzeń, jak chociażby co roku zaznaczana rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Społeczny wymiar spotkania to jedna z najważniejszych cech PolAndRock Festival.

Festiwal toczyć się będzie na czterech scenach: Scenie Dużej, Scenie Małej, Scenie Viva Kultura oraz na scenie Akademii Sztuk Przepięknych. Na razie potwierdzono występy m.in. Lao Che, Arch Enemy, Goo Goo Dolls, Big Mountain, The Inspector Cluzo, Booze And Glory, Balkan Beat Box, Blues Pills i wielu innych. Kolejne gwiazdy scen PolAndRock Festival poznamy już wkrótce. 


- To naprawdę dodaje masę pozytywnej energii, kiedy słyszymy, jak naszym festiwalem zachwycają się artyści, którzy na niejednej scenie występowali i mają ogromne, światowe osiągnięcia – mówi Bartłomiej Stolarek, Booking Manager PolAndRock Festival – Wywożą od nas te najpiękniejsze wrażenia, kiedy mogą stanąć przed wielotysięczną publicznością i poczuć, jak żywiołowo ta publiczność chłonie każdy dźwięk płynący ze sceny. Także im chcemy przypomnieć, że takie emocje można przeżyć tylko na tym festiwalu, tylko w tym miejscu, tylko przed tą publicznością i tylko w Polsce. 

PolAndRock Festival odbędzie się w dniach 2,3,4 sierpnia w Kostrzynie Nad Odrą. Aktualności dotyczące programu i organizacji festiwalu znajdują się na stronie internetowej www.polandrockfestival.pl


Komentarze