ROME na trzech koncertach w Polsce


W tym tygodniu do Polski zawita na trzy koncerty Jerome Reuter (ROME) - 15.03 (Kraków, Żaczek), 16.03 (Warszawa, Hydrozagadka) i 17.03 (Pozań, U Bazyla).


Pochodzący z Luxemburga muzyk Jerme Router założył ROME (nazwa projektu pochodzi od jego imienia) w 2005 r. i od tego czasu wydawał kolejne płyty, które mocno wstrząsnęły światem folku i post-industriala. Klimat muzyki i tekstów Rome jest wyjątkowy – łączy w sobie kunszt komponowania melodii, subtelne i poetyckie słowa oraz bezpośredni styl muzyczny, który czerpie z tradycji pieśni ludowej, dark ambientu, apocalyptic folku popu, rocka akustycznego, cold wave oraz martial industrial – wszystkie te elementy zlewają się tutaj w szczególnie awangardową mieszankę.

Poprzez cały cykl koncept albumów Rome rozwinął szczególną muzyczną ”poezję tęsknoty”, która wywodzi się z mrocznego, melancholijnego poczucia wykorzenienia i która wyraża poczucie samotności życia we współczesnym świecie. Bohaterami tekstów ROME są bezwiedni buntownicy Camusa, dotknięci współczesnymi burzami XX wieku: wygnani, prześladowani, pogardzani i niezrozumiani. 
Podczas tej trasy Rome promować będzie nową płytę "Hall of Thatch", która ukazała się 19 stycznia tego roku.

Jak mówi Jérôme, "Na innych moich płytach, poza "Hell Money", wykorzystuję konteksty polityczne, historyczne i filozoficzne, aby przekazywać swoje myśli. Na "Hall of Thatch" używam tła osobistego, ale na bardziej metafizycznym, nadzmysłowym poziomie i pytam gdzie ludzkie ciało wpasowuje się między duchem a światem? Tym razem nie chodzi mi o aktualne wydarzenia, czy politykę, ale o proces zrozumienia, do którego zamknięcia jeszcze nam sporo brakuje."

Jako support na trzech koncertach Jerome wystąpi śląski polski projekt neofolkowy By the Spirits.

W Krakowie, Warszawie i Poznaniu obowiązuje ta sama rozpiska koncertowa:
19.00 - otwarcie klubu
20.00 - By the Spirits
21.00 - Rome

Komentarze