Sztywny Pal Azji w Krakowie [GALERIA]

fot. Paulina Łyszko
Wczoraj w krakowskim klubie Kwadrat na jednej scenie wystąpiły zespoły: Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Big Cyc, Jary Oddział Zamknięty i Czarno-Czarni. Zobaczcie galerię zdjęć z koncertu formacji Sztywny Pal Azji.

 Sztywny Pal Azji największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. oraz w pierwszej połowie lat 90.. Początki istnienia zespołu sięgają 1986 roku (zespół został założony przez gitarzystę i jednocześnie głównego twórcę repertuaru formacji, Jarosława Kisińskiego oraz Leszka Nowaka, Pawła Nazimka, Janusza Dedę i Andrzeja Turka). 

Festiwal w Jarocinie w 1986 roku był pierwszym sukcesem formacji (zespół zaprezentował specyficzną mieszankę popu i rocka o punkowym zabarwieniu). Grupa zakwalifikowała się do "złotej dziesiątki", a piosenka Nasze reggae stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Rok później premierę miała debiutancka płyta zespołu – wydawnictwo zatytułowane Europa i Azja.

Podczas krakowskiego koncertu grupy oczywiście można było usłyszeć między innymi: Nie gniewaj się Polsko, Budujemy grób dla faraona, Rock’n’Rollowego robaka, Luxtorpedę, Strzelca i raka, Europę i Azję, Amerykę, Pocałunek w Rzymie, Nieprzemakalnych, To jest nasza kultura, wspomniane już wcześniej Nasze Reggae; Wieżę radości, wieżę samotności, czy Nie zmienię świata.

Poza Sztywnym Palem Azji w Krakowie tego dnia wystąpili także: Czarno-Czarni (zdjęcia z występu można zobaczyć TUTAJ), Kobranocka (galeria dostępna TUTAJ), Jary Oddział Zamknięty (zdjęcia dostępne TUTAJ) i Big Cyc (galerię można zobaczyć TU).

Sztywny Pal Azji (fot. Paulina Łyszko):
Komentarze