Batushka, Obscure Spinx i Entropia w Katowicach [GALERIA]

fot. Paulina Łyszko
W sobotni wieczór w ramach trasy koncertowej I Pielgrzymka Polska w katowickim Mega Clubie wystąpiły zespoły: Batushka, Obscure Spinx i Entropia.


Wydarzenie rozpoczęło się setem zespołu Entropia. Ta pochodząca z Oleśnicy formacja, która ma na swoim koncie dobrze przyjęty album Ufonaut wydany nakładem Arachnophobia Records, tak określa genezę zespołu: „Przekonani, że przyszłość świata musi być psychodeliczna lub nie będzie jej wcale, Entropia wychodzi z cienia jako wyznawcy postulatów Terrence'a McKenny i dążąc do restytucji tożsamości plemiennej oraz odrzucenia materialistycznej cywilizacji jako gwałtu na kosmicznym porządku. Wznosząc oczy ku bezkresnej próżni oczekujemy w milczeniu nadchodzącej odpowiedzi. Nic ponad to”. Grupa występowała już z takimi zespołami, jak Mgła, Furia, czy Altar Of Plagues.

Bezpośrednio przed gwiazdą wieczoru – grupą Batushka – wystąpiła formacja Obscure Spinx prezentując na scenie wspaniałe, emocjonalne show, a Zofia „Wielebna” Fraś pokazała doskonały, dopracowany warsztat wokalny. Świętujący w tym roku swoje dziesięciolecie zespół ma na swoim koncie trzy studyjne albumy: Anaestethic Inhalation Ritual (2011), Void Mother (2013) i najnowszy, wydany w 2016 roku Epitaphs.

Fani entuzjastycznie reagowali na koncert Obscure Spinx i całkowicie dali ponieść się temu magicznemu rytuałowi, jakim jest występ Wielebnej i S-ki. Cóż, teraz pozostaje oczekiwać dalszych koncertowych planów formacji.

Zespół Batushka to powstały w 2015 roku tajemniczy muzyczny projekt, który na swoim koncie jak do tej pory ma jedyne studyjne wydawnictwo – album Litourgiya – który również ukazał się w 2015 roku. Batushka skutecznie łączy muzykę blackmetalową i wschodnioeuropejską muzykę cerkiewną. Formacja występowała już między innymi u boku zespołu Behemoth, czy podczas wielu europejskich festiwali, w tym podczas legendarnego Wacken Open Air w ubiegłym roku. Batushka w Katowicach zaserwowała swoim fanom mistyczne, wspaniałe show, podczas którego przedstawiła dopracowany w każdym calu sceniczny rytuał odgrywając w całości debiutanckie wydawnictwo.

I Pielgrzymka Polska rozpoczęła się 19 kwietnia koncertem we wrocławskim A2. Kolejnym przystankiem był katowicki Mega Club, wczoraj tournee zawitało do krakowskiego Kwadratu (koncert wyprzedany), 26 wystąpi w poznańskim U Bazyla (również wyprzedany), 27 w gdańskim B90 i 28 kwietnia w Warszawie (Progresja).

Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia:

Batushka:


'


Obscure Spinx:Entropia:

Komentarze