Zapadł wyrok sądowy w sprawie znieważenia godła przez NergalaDzisiaj zapadł wyrok sądowy w sprawie znieważenia godła przez lidera grupy Behemoth – Adama „Nergala” Darskiego.


Lider formacji trafił przed gdański sąd z powodu wzbudzającej kontrowersje koszulki promującej trasę koncertową z 2016 roku nazwanej „Rzeczpospolita Niewierna”. Tournee promowały t-shirty i plakaty z grafiką obrazującą orła i symbole satanistyczne.

Gdański radny – Marek Dudzinski – złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Gdańsku, by następnie trafić na wokandę sądową. Adamowi Darskiemu, Rafałowi W. (autorowi grafiki) i Maciejowi G. rozpowszechniającemu grafiki w Internecie zarzucono znieważenie godła narodowego. Nergalowi groziło 10 miesięcy więzienia i 10 000 zł grzywny. Dzisiaj Sąd Okręgowy w Gdańsku uniewinnił oskarżonych. Adam „Nergal” Darski tak skomentował wynik rozprawy sądowej:

Europejska wiosna powitała mnie wspaniałą pogodą i… pozytywnym werdyktem w sprawie sądowej o „Rzeczpospolitą Niewierną”. Całą naszą trójkę oczyszczono z absurdalnych zarzutów! Wzór niebawem wróci do sprzedaży, więc możecie odwiedzić naszą stronę internetową i okazać swoje wsparcie, jeśli chcecie. „Jedynym sposobem, by radzić sobie ze zniewolonym światem, jest stać się absolutnie wolnym, a wtedy twoje istnienie staje się aktem rebelii” – powiedział Albert Camus. Próbuję zatem żyć zgodnie z tymi mądrymi i wyzwalającymi słowami. Nie jest łatwo, szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę okoliczności: polityczne tendencje na świecie i wzbierającą falę źle pojmowanego patriotyzmu, łączonego z religijnym fanatyzmem, co przynosi fatalne skutki i podnosi poziom ciemnoty ponad wszelką logikę. Ale nie traćcie nadziei, bracia i siostry. MYŚLCIE SAMODZIELNIE. Grajcie w swoją własną grę, upewnijcie się tylko, że gracie mocno i dobrze!! Bądźcie niezależni i uczciwi! Kolejna bitwa wygrana, ale wojna się nie skończyła.


Komentarze