Zespół Rotting Christ aresztowany


Jak podaje wytwórnia płytowa Seasons Of Mist zespół Rotting Christ został aresztowany.

Do zdarzenia doszło w Tbilisi w Gruzji dzisiaj rano na podstawie fałszywych przesłanek dotyczących terroryzmu opartych na nazwie zespołu. Lider formacji – Sakis Tolis – tak relacjonuje wydarzenia: Przybyliśmy do stolicy Gruzji, Tbilisi, bardzo wcześnie rano – 12 kwietnia po regularnym sprawdzeniu dokumentów na granicy. Mój brat i ja zostaliśmy zatrzymani przez policję w drodze z lotniska. Po kilku minutach, kazano nam podążać za policją w celu dalszego przesłuchania przed wjazdem do kraju, zamiast tego zabrano nam nasze paszporty i telefony komórkowe i wprowadzono do więzienia. Kiedy domagaliśmy się wyjaśnienia przyczyny aresztowania, powiedziano nam, że ta informacja będzie „poufna”. Nasi prawnicy poinformowali nas później, że znajdujemy się na liście osób, które zagrażają bezpieczeństwu narodowemu, nazwali nas satanistami i w związku z tym podejrzewali o terroryzm.


Bez wcześniejszego uprzedzenia i wyraźnego powodu znaleźliśmy się w wiezieniu, zamknięci w małej i brudnej celi, bez zezwolenia na kontakt ze światem zewnętrznym, przedstawicielami prawnymi, czy naszą ambasadą przez 12 godzin. Warunki były złe, a nam nie przekazano w tym czasie żadnych informacji – kontynuuje muzyk.

Na szczęście okazało się, że na liście znajduje się tylko nazwisko Tolis, a pozostali członkowie zaczęli pracować z lokalnymi promotorami, aby wydobyć nas z więzienia i rozpocząć procedury prawne. Do rozwiązania problemu potrzebna była skomplikowana procedura i ogromne wysiłki. Ze względu na ciężką pracę lokalnego promotora, który zaangażował prawników, dziennikarzy i aktywistów w Gruzji w końcu zostaliśmy wypuszczeni. Jesteśmy ogromnie wdzięczni każdej osobie zaangażowanej w ten proces. W końcu mogliśmy nawet zagrać nasz koncert i okazało się, że jest to fantastyczna noc. Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym gruzińskim metalowym braciom za ich ogromne wsparcie! – kończy lider. 


Rotting Christ opuścił kraj bez żadnych komplikacji.

Komentarze