Diamond Head na trzech koncertach w PolsceDiamond Head, legenda Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu, wyrusza w jesienną trasę. W ramach tournee w listopadzie grupa zagra trzy koncerty w Polsce!


Left Hand Sounds i Knock Out Productions prezentują:

2.11 – Kraków, Kwadrat
3.11 – Warszawa, Hydrozagadka
4.11 – Poznań, Klub u Bazyla

Bilety w sprzedaży od 10.05.
– 60zł (przedsprzedaż)
– 70zł (w dniu koncertu)

Dostępne na:
– sklep.knockoutprod.net (Kraków)
– lefthandsounds.org/bilety (Warszawa i Poznań)
– sieć Eventim.pl (Empik, Media Markt, Saturn i inne sklepy stacjonarne)

Po wydaniu ostatniego, imiennego albumu w 2016 r., Diamond Head odwiedzili Stany Zjednoczone, Kanadę, Wielką Brytanię oraz Europę, występując na takich festiwalach jak Bang Your Head, Sweden Rock, Stormcrusher, Psycho Las Vegas, Leyendes del Rock czy Hard Rock Hell. Supportowali też inną legendę NWOBHM – formację Saxon. Znaczna część 2017 r. upłynęła zespołowi na tworzeniu nowego materiału, który trafi na kolejną płytę. Jej premierę wyznaczono na ten rok.

Nie trzeba przypominać, jak znaczący był wpływ Diamond Head na twórczość Metalliki. Wystarczającym tego dowodem są covery “Am I Evil?”, “Helpless”, “It’s Electric” czy “The Prince”, które można znaleźć na EP “Garage Days Re-Revisited” oraz kompilacji “Garage, Inc.” - przypomina organizator koncertów.

Z 40-letnim doświadczeniem i siedmioma płytami w dorobku, Brytyjczycy pozostają w formie i pełni sił twórczych. Warto będzie się o tym przekonać w Krakowie, Warszawie i Poznaniu - informują Knock Out Productions i Left Hand Sounds.

Diamond Head:
Brian Tatler – Guitars
Rasmus Bom Andersen – Vocals
Karl Wilcox – Drums
Dean Ashton – Bass
Abbz – GuitarsKomentarze