DORO udostępniła trailer zapowiadający nowy album


DORO opublikowała pierwszy trailer zapowiadający nadchodzące studyjne wydawnictwo!

Od wydania nowego studyjnego albumu DORO dzieli nas już niewiele czasu. Wydawnictwo zatytułowane Forever Warriors, Forever United ukaże się nakładem wytwórni Nuclear Blast Records 17 sierpnia 2018 roku. Artystka opublikuje aż dwadzieścia pięć utworów w formie podwójnego albumu. Będzie to nie tylko pierwsze w historii DORO podwójne wydawnictwo, ale dwa albumy w jednym. 

Już 8 czerwca doczekamy się premiery teledysku do pierwszego singla – utworu All For Metal. Fani, którzy będą na niemieckim festiwalu Wacken Open Air, który odbędzie się 2-4 sierpnia br. zapewne będą mogli spodziewać się premierowego materiału podczas koncertu DORO, która będzie headlinerem jednego z wieczorów.

Sporo koncertowaliśmy przez ostatnie kilka lat. Zebraliśmy wiele wrażeń i poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi. To zainspirowało mnie ogromnie. Piosenki i pomysły po prostu ze mnie wypłynęły. Ten proces nie zakończył się nawet, kiedy byliśmy w studio. Mięliśmy 50 pomysłów na piosenki w początkach [stadium pisania], które przerodziły się w 14 konkretnych kawałków. Nagle mieliśmy 20 piosenek, a na końcu było ich nawet 24. Chciałam także nagrać ‘Caruso’ w ostatnim tygodniu nagrywania – mówi DORO.

Maraton pisania utworów rozpoczął się w styczniu 2016 roku, kiedy DORO leciała na pogrzeb lidera zespołu Motorhead – Lemmy’ego Kilmistera: Leciałam na pogrzeb Lemmy’ego, kiedy melodia utworu [Living Life To The Fullest – przyp. aut.] i tekst niespodziewanie przyszedł mi na myśl. Lemmy był zawsze dla mnie bardzo ważny. Od tego momentu wszystko poszło szybko. Tak szybko, jak tylko piosenka została skonstruowana pojawiłam się w studio – pomiędzy tymi wszystkimi koncertami i trasami, żeby uchwycić świeżość i energię nowych kawałków – kontynuuje artystka.

Okładkę po raz kolejny wykonał ulubiony artysta DORO – Geoffrey Gillespie. Okładka i tytuł tworzą idealne połączenie (…). Na ‘Forever Warriors, Forever United’ będzie wielu rockowych bohaterów. Fani mogą być ciekawi wielu gościnnych występów muzyków. Są także wielkie hymny na obu albumach, niezliczona ilość ciężkich piosenek, tak samo jak, rozgrzewających serce melodii! – mówi DORO.

Komentarze