Turbo, Hellias, Wilczy Pająk i inni zagrają w Krakowie


Wielkie legendy polskiego metalu zagrają koncert w Krakowie. Na jednej scenie 1 grudnia 2018 roku w klubie Kwadrat wystąpią m.in. Turbo, Wilczy Pająk i Hellias.  


TURBO

Jedna z największych legend polskiego metalu przypomni swoje dwie sztandarowe płyty: "Kawaleria Szatana" oraz "Ostatni Wojownik". Zespół Turbo powstał Poznaniu w 1980 roku. Założycielem grupy był Henryk Tomczak zaś pierwszy skład tworzyli: Wojciech Hoffmann, Wojciech Anioła i Wojciech Sowula.

Turbo to jeden z najdłużej funkcjonujących polskich zespołów heavymetalowych, na którego piosenkach wychowują się kolejne pokolenia fanów. W czasie swojej niemal 40-letniej kariery zespół wielokrotnie zmieniał swoje muzyczne oblicze - poczynając od hard rocka, przez heavy oraz thrash metal czy też nawiązując do death metalu. Specjalnie na tę okazję zespół Turbo przygotowało specjalny set dla fanów. Jak informuje Wojciech Hoffmann: "Zagramy całego Wojownika i część Kawalerii i najmocniejsze z Awatara Tożsamości Strażnika i Żywiołu. Będzie to nasz najmocniejszy set koncertowy jaki graliśmy od lat 80-tych". Obecność obowiązkowa! 

 „Kawaleria Szatana”, trzeci krążek kapeli, uznawany jest za kultowy i na stałe wpisał się do kanonu polskiej muzyki metalowej, zaś pochodzący z niego numer „Kawaleria Szatana cz. I” stał się jednym z hymnów, które zna każdy fan ciężkiego brzmienia.  Wydany w roku 1986 album, nagrano na przełomie 1985 i 1986 roku w poznańskim studiu nagraniowym Giełda. "Kawaleria Szatana" została ponownie wydana w wersji zremasterowanej w 1999 roku.

Druga z płyt, z której utwory będzie można usłyszeć  to "Ostatni Wojownik". Kolejny kultowy album z repertuaru Turbo pochodzi 1987 roku i jest dużo mocniejszy od poprzedniego.  Na setlistę koncertu składać się będą utwory z obydwu wymienionych płyt zespołu.Hellias

Weteranów polskiej sceny metalowej nie trzeba nikomu przedstawiać. Hellias koncertuje rzadko, więc krakowski występ będzie nie lada gratką dla fanów formacji. 
Grupa Hellias powstała w Krakowie w marcu 1987 roku w składzie Piotr Foreman Foryś – śpiew, Paweł Goolary Góralczyk – gitara, Marek Galon Galary – gitara, Grzegorz Urbaniak – bas i Wojtek Wojna Wojnowski – perkusja.

Muzyka HELLIAS zmieniała się wraz z upływającym czasem. Początkowo zespół wykonywał spokojną odmianę thrash metalu podobną do dokonań zespołów Metal Church, Grave Digger i Exciter. W późniejszym okresie brzmienie zespołu uległo przekształceniu na znacznie cięższe i wzorowane na niemieckiej szkole takich grup jak Kreator, Sodom czy Destruction. Styl ten prezentują materiały “Noc Potępienia”, “Closed in the Fate Coffin” i “Blind Destiny”. Jedynie płyta “Fakty...” proponuje trochę odmienne brzmienie bliższe zespołom nowojorskim. Na płytach „A. D. Darkness” i „Eight Cardinal Sins” zespół powraca do muzyki thrash starając się ją wzbogacić o nowoczesne elementy brzmieniowe i aranżacyjne.
Założony w 1985 roku w Poznaniu, Wolf Spider, już w początkowych latach swojej działalności zaznaczył się silnie na scenie heavy metalowej, jako pierwszy przenosząc z sukcesem amerykański thrash metal na polską scenę muzyczną. Kapela bardzo szybko zdobyła uznanie fanów i branży muzycznej, przez co pojawiała się jako stały uczestnik na najważniejszych imprezach muzycznych tego czasu.

W okresie 1985-91 zespół wydał cztery płyty, następnie zawiesił działalność po koncercie u boku brytyjskiej formacji Deep Purple w poznańskiej Arenie. Po 20 latach zespół wznowił działalność koncertową i w październiku 2015 roku wydał nowy, zbierający bardzo pozytywne recenzje album „V”, którego prezentacja trwała podczas trasy koncertowej „The Sense of.. – the „V” Tour. Zespół w tym roku powrócił tryumfalnie na Metalmanię, występując na dużej scenie obok światowych gwiazd metalu. Występ na Metalmanii to również debiut nowego młodego wokalisty Jaśka Popławskiego w tym właśnie składzie będzie można usłyszeć i zobaczyć zespół na zbliżającym się koncercie.


Alastor

Powstały w 1986 r. w Kutnie thrashmetalowy zespól Alastor to kultowa formacja, posiadająca ugruntowaną pozycję na polskiej scenie metalowej. Dotychczas wydane albumy studyjne zostały docenione zarówno przez słuchaczy, jak również krytyków.

Zespół ma na swoim koncie występy na większości polskich festiwali metalowych i rockowych: Metalmania, FMR Jarocin, RockFestiwal „Węgorzewo”, S'thrash'ydło, Mayday Rock Festival, Dramma, Wojna z Trzema Schodami, Hunterfest, Summer Dying Loud, Rock&Rose Fest Kutno i wiele innych. Ich koncerty cieszą się niesłabnącą popularnością, zaś przekrojowy repertuar, prezentowany na scenie, jest niezwykle ciepło przyjmowany przez fanów.
Zespół Quo Vadis obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Kapela jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej niezależnej sceny metalowej, uznanym i docenianym w kraju i za granicą. W swojej dotychczasowej działalności zespół miał przyjemność wystąpić i reprezentować Szczecin na większości liczących się festiwalach muzyki rockowej m.in. Metalmania, Jarocin, Przystanek Woodstock, a także w Kopenhadze na "It's Alive",  gdzie był jedynym gościem zaproszonym z zagranicy, Rostocku, Frankfurcie, Przystanek Chicago.

Band ma na swoim koncie dziewięć płyt: "Quo Vadis", "Politics", "Test Draizea", "Uran", "Po", "Król", "Babel","Infernal Chaos","Novem", "Born To Die", które otrzymały wiele pochlebnych recenzji (Metal Hammer, Tylko Rock, Brum, Super Expres i innych) oraz zagranicznych portalach muzycznych. Na płycie "Test Draizea" gościnnie wystąpiła Mira Kubasińska - legenda polskiego bitu. Ponadto utwory zespołu Quo Vadis znalazły się na wielu składankach i okolicznościowych wydawnictwach.

Skorzystajcie więc z okazji by uczcić trzydziestolecie istnienia tej kultowej, polskiej formacji.

TURBO, Hellias, Wilczy Pająk, Alastor, Quo Vadis

Kraków – 1.12.2018 – Klub Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1

Otwarcie Bram 16:00 Start 17:00
Bilety przedsprzedaż 60zł w dniu koncertu 70zł
Bilety do nabycia:

BILETY KOLEKCJONERSKIE:
Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Klub Lochness, ul Warszawska 15
Płyty Winylowe, ul.Dobrego Pasterza 100
Wysyłkowa sprzedaż biletów kolekcjonerskich:
tel.12 632 21 47 (metal.shop.dluga@gmail.com)


BILETY ELEKTRONICZNE:
Bilety z systemu Ticketmaster w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.
Bilety z systemu eBilet w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.
Bilety z systemu Going Kup biletKomentarze