ACCEPT zapowiada The Rise Of Chaos Festivals

fot. materiały prasowe / Nuclear Blast
Zespół ACCEPT zapowiedział swój własny obwoźny festiwal. Formacja ogłosiła kilka dat koncertów, które obejmują The Rise Of Chaos Festival 2018. Tak przedstawiają się daty zaplanowanych koncertów:ACCEPT ogłasza Rise Of Chaos Festivals 2018

Trzy wydarzenia pod szyldem The Rise Of Chaos Festival 2018 wydarzenia odbędą się w Niemczech. Koncerty mają być „platformą dla ciekawych, młodych i dynamicznych zespołów”. Festiwale mają pojawiać się cyklicznie w koncertowych kalendarzach w ciągu najbliższych kilku lat. Na razie nie wiadomo nic na temat ewentualnego rozszerzenia festiwalowej trasy poza Niemcy.

ACCEPT zaprosił do udziału w pierwszej edycji festiwalu następujące zespoły: ORDENA OGAN, REFUGE i MONUMENT. ORDAN OGAN jest jednym z najbardziej znanych zespołów na niemieckiej scenie powermetalowej, w REFUGE tworzy oryginalny skład RAGE z lat 1988-1993, natomiast wielbiciele Iron Maiden i Judas Priest powinni być zadowoleni z młodych i dynamicznych facetów z MONUMENT. Nie czynią z tego tajemnicy, że cytują swoich bohaterów we własnych piosenkach i głośno szerzą atmosferę szalonych lat 80. XX wieku. Headlinerem festiwalu będzie oczywiście formacja ACCEPT.


ACCEPT zapowiedział nowe koncertowe wydawnictwo

Grupa nie próżnuje także wydawniczo. ACCEPT zapowiedział wydanie nowej koncertówki. Symphonic Terror – Live at Wacken 2017 ma ukazać się 23 listopada br. nakładem wytwórni Nuclear Blast Records. Wydawnictwo będzie zawierało zapis wyjątkowego – trzyczęściowego koncert, który formacja zagrała podczas 28. Wacken Open Air (galerię z występu ACCEPT na W:O:A 2017 znajdziecie TUTAJ). Pierwsza część występu obejmowała nowe utwory grupy, czyli materiał z płyty The Rise Of Chaos, druga należała do Wolfa Hoffmanna i materiału z jego najnowszego solowego albumu Headbangers Symphony. Podczas trzeciej części koncertu ACCEPT razem z orkiestrą symfoniczną wykonał największe przeboje grupy. 

Grupa zapowiada trasę z orkiestrą symfoniczną


Zainspirowani doświadczeniami z Wacken muzycy postanowili wyruszyć w trasę koncertową z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej wiosną 2019 roku. Na razie nie znamy więcej szczegółów dotyczących tournee. 

Komentarze