Grausame Töchter na Castle Party 2018 [GALERIA]

fot: Paulina Łyszko
Słynący z kontrowersyjnego wyglądu i treści utworów zespół Grausame Töchter zagrał podczas festiwal Castle Party 2018 w Bolkowie. Zobaczcie galerię zdjęć z występu grupy.


Ograniczenie wiekowe na koncertach grupy 


Niemiecka wokalistka i performerka Aranea Peel oraz muzyk i producent Gregor Henning założyli zespół Grausame Töchter – nazwa formacji w języku polskim oznacza Okrutne Córki - w 2009 roku. Grupa na swoim koncie już 4 studyjne płyty. Okrutne córki słyną z żywiołowych, energicznych koncertów (z zawartymi w choreografii elementami BDSM). Kontrowersje wokół scenicznego image i niemieckojęzycznych tekstów powodują, że na koncertach formacji prawie zawsze obowiązuje ograniczenie wieku – na występu grupy mogą wchodzić tylko osoby pełnoletnie.

Grausame Töchter na festiwalu Castle Party 2018

Zespół pojawił się na dużej scenie podczas piątkowego dnia festiwalu. Na estradzie część zespołu pojawiła się w majtkach, potarganych rajstopach i taśmie przyklejonej na sutkach. Chórek ubrany był natomiast w białe t-shirty i skórzane spodnie – prezentował za to niecodzienny styl w demonicznym, przesadzonym makijażu.

Energiczne show grupy poza aspektami muzycznymi cechowała prowokująca choreografia. Nie zabrakło także performance’u – tym razem Okrutne Córki zaprezentowały performance z użyciem arbuza, noża i miksera. Grupa za swoje show zebrała entuzjastyczne brawa nie tylko od męskiej części publiczności.

Festiwal Castle Party 2018 trwał od środy do niedzieli

Festiwal Castle Party 2018 odbył się w Bolkowie w dniach 11-15 lipca. Występ Okrutnych Córek poprzedził koncert formacji Leśne Licho i koncert Vulture Industries. Tego wieczoru na dużej scenie można było zobaczyć jeszcze: Theatre Of Hate, Agonoize, przedstawienie grupy teatralnej Lineact, The Eden House i Apoptygma Berzerk. W sobotę wystąpili: Art Of Illusion, Made In Poland, Tyske Ludder, The Coffinshakers, Gothminister, Faun i Project Pitchfork. W niedzielę zaprezentowali się: Traitrs, Mano Juodoji Sesuo, Escape with Romeo, Department, The Beauty of Gemina oraz headliner festiwalu – zespół Samael. Zobaczcie galerię zdjęć z występu Grausame Töchter:


Tekst i zdjęcia: Paulina Łyszko

Komentarze