Leśne Licho na Castle Party 2018 [GALERIA]

fot. Paulina Łyszko
Zespół Leśne Licho wystąpił podczas tegorocznej edycji festiwalu Castle Party w Bolkowie. Zobaczcie galerię zdjęć z występu grupy.


Pochodzący z Podkowy Leśnej zespół swoim koncertem otworzył występy na dużej scenie, która tradycyjnie mieściła się na zamku, choć festiwal tak naprawdę rozpoczął się w środę, 11 lipca, koncertami w Arkadach (dawna Basztowa). W czwartek rozpoczęły się koncerty na małej scenie.

Leśne Licho narodziło się w 2007 roku

Zespół Leśne Licho powstał w 2007 roku. Szóstka zapaleńców, którym w duszy od zawsze grało coś przywołującego na myśl magiczne leśne ostępy, uroczyska i zaklęte w naturze znaki, zaczęła w blasku księżyca i pełnym słońcu spotykać się w drewnianej chacie, gdzie z niebytu poczęły wyłaniać się pierwsze utwory łączące rockowe brzmienia i folkowe melodie irlandzkie, słowiańskie, skandynawskie z tekstami inspirowanymi podaniami ludowymi, legendami i prozą fantasy – tak opisuje swoje początki formacja.

W 2009 roku grupa wydała swoje pierwsze wydawnictwo – demo zatytułowane po prostu Leśne Licho. Do tej pory formacja doczekała się jeszcze publikacji krążków Pieśni Starego Lasu i Żółte Kwiaty. W międzyczasie skład zespołu ewoluował. Obecnie Leśne Licho tworzą: Anna Achtelik (wokal), Grzegorz Maj (bas), Mikołaj Flis (gitara), Olga Mrozek (Klawisze), Antoni Dmowski (perkusja) i Kaj Żukowski (gitara).

Leśne Licho na Castle Party 2018

Choć zespół Leśne Licho nie miał łatwego zadania otwierając imprezę na dużej scenie festiwalu. Zespół stanął na wysokości zadania i spisał się świetnie, a Anna Achtelik w przepięknym wianku na głowie oczarowała widownię. Zobaczcie galerię zdjęć z występu zespołu: Tekst i zdjęcia: Paulina Łyszko

Komentarze

Prześlij komentarz